Бюджет 2020 підвищення зарплат освітянам не містить, треба додаткових 45 млрд – міністр

|
Версия для печатиВерсия для печати

На виконання постанови про підвищення зарплат освітянам від 20 до 70% потрібно додаткових 45 мільярдів гривень.

Про це в інтерв’ю "Українській правді. Життя" розповіла нова міністерка освіти та науки Ганна Новосад.

Нагадаємо, що цей документ за два тижні до виборів ухвалив попередній уряд Гройсмана. Експерти назвали це рішення популістичним, оскільки воно потребує значних коштів з бюджету.

Виконання постанови лягло на плечі уряду Гончарука.

"Ми зараз з Мінфіном, з прем'єром думаємо, як знайти ці кошти і де", - розповіла Новосад. -Є різні оцінки, яка це сума. Мінфін давав зведену інформацію з регіонів, що це додаткових майже 45 млрд грн".

За словами Новосад, для української економіки це "гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у когось їх забрати" і віддати освітянам. 

"Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють.

Працюємо з Мінфіном, з прем'єром, щоб підвищити зарплати освітянам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити". 

Міністерка обіцяє, що рішення буде до другого читання Бюджету.

УП запитала Ганну, чи не ображена вона на Лілію Гриневич і попередній уряд за те, що вони прийняли таку постанову.

Адже вони ухвалили документ, який складно втілити, і негатив щодо того, що підвищення зарплати з 1 січня 2020 року не буде, виллється на неї як на нового міністра.

"Я не можу бути ображеною на Лілію Михайлівну, в нас є природні наміри як в міністрів, аби зарплати в освітян були вищими.

Можливо, тут мав прем'єр трішечки по-інакшому керувати цією ситуацією і, наприклад, не підписувати саму постанову в останній вечір перед призначенням нового Уряду, а підписати її хоча б трохи раніше.

Складність у тому, що зараз нам потрібно пояснювати, чому постанова не врахована в проекті Бюджету.

Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуть".

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]