Cервіс доставки їжі Ракета вимагає видалити згадки бренду з розслідування про його власників

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У коментарі «Детектору медіа» Станіслав Юрасов зазначив, що редакція не буде видаляти згадки бренду з опублікованого матеріалу.

Головред видання dev.ua Станіслав Юрасов повідомив, що сервіс доставки їжі Rocket вимагає видалити всі згадки бренду в опублікованому розслідуванні про «гучну справу щодо шахрайства у Європі з використанням псевдоінвестиційних майданчиків».

Зокрема, на електронну пошту видання надійшла претензія на ім’я Юрасова і його видавця від юристів компанії «А.С.А. Груп», які діють від імені компанії «Рокет Делівері» (сервіс доставки їжі Rocket).

Претензія стосується редакційного розслідування dev.ua «Той-кого-не-можна-називати. Як інвестор Rocket пов’язаний з гучною справою про шахрайство у Європі».

Матеріал від 1 вересня 2021 року розповідає про розслідування німецькою прокуратурою справи про шахрайство, до якої були залучені українські правоохоронні органи через Interpol. Стаття ґрунтується на відкритих джерелах.

У числі перерахованих німецькою прокуратурою, можливо, причетних до справи осіб – громадяни України та Ізраїлю. Серед них – Тимур Рохлін, який інвестував у 2019 році в сервіс доставки їжі Rocket.

«Полягала (афера. – Ред.) у тому, що громадян вмовляли інвестувати різні активи через псевдоінвестиційні сайти. Гроші згодом не поверталися. Прокуратура Бамберга дала запит в Україну, вказавши в ньому низку імен, серед яких і Тимур Рохлін, що став у 2019 році інвестором "Рокет Делівері" через компанію "Хоумленд Юкрейн" (відповідні дані збережені в історії змін ЄДР)», – пише редакція.

dev.ua зазначає, що українські правоохоронці, отримавши міжнародний запит, провели обшуки й заарештували низку осіб.

«Крім того, було арештовано майно, яке належало до недавнього часу через підконтрольні компанії Тимуру Рохліну, а у 2020 році було передано на інші компанії, підконтрольні його батькові Ігорю», – пише видання.

Юристи компанії «А.С.А. Груп» вважають, що використання найменування Rocket у статті завдає шкоди діловій репутації компанії «Рокет Делівері».

«Тимур Рохлін не є акціонером або співвласником компанії Rocket, що підтверджується інформацією у відкритих джерелах Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», – йдеться в листі юристів «А.С.А. Груп».

Також юристи стверджують, що «наведені автором відомості в статті не підтверджують здійснення паном Рохліним шахрайських дій або будь-яких інших кримінальних правопорушень чи злочинів, а звинувачення особи в причетності до скоєння злочинів до рішення суду є порушенням презумпції невинуватості».

У свою чергу dev.ua зазначило, що в розслідуванні немає інформації про те, що Тимур Рохлін є акціонером або співвласником «Рокет Делівері» на цей момент.

«У статті йдеться про те, що Тимур інвестував у Ракету у 2019 році, а нинішнім основним бенефіціаром компанії є кіпрська компанія "Тисі Фреш Фуд Лтд", а її кінцевий бенефіціар – Рохлін-старший», – зазначачає редакція dev.ua.

Також «у статті немає даних про те, що Рохлін є фігурантом досудового розслідування, немає даних про те, що українські або німецькі правоохоронці підозрюють його в кримінальних правопорушеннях, також у статті не міститься недостовірна інформація, всі дані взяті з відкритих джерел».

Юристи «А.С.А. Груп» вимагають від dev.ua видалити всі згадки про їхнього клієнта зі статті редакції. В іншому випадку вони звернуться до суду з позовом про захист ділової репутації та вимагатимуть безпосередньо від осіб, зазначених у зверненні, компенсувати завдану моральну шкоду та інші збитки.

У коментарі «Детектору медіа» Станіслав Юрасов зазначив, що редакція не буде видаляти згадки бренду з опублікованого матеріалу.

Після публікації самого матеріалу Рохлін подав заяву до поліції, правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею, пов’язаною зі «втручанням у приватне життя». Юрасова викликали на допит як свідка, він вже дав показання в цій справі.

Зауважимо, що компанія Rocket одразу після виходу матеріалу озвучила свою позицію щодо розслідування dev.ua. Компанія запевнила, що «завжди працює в рамках закону в країнах своєї присутності».

«Ми не можемо коментувати події, які стосуються третіх осіб – клієнтів, інвесторів та їхніх родичів, проте готові надати будь-яку інформацію стосовно результатів та планів нашого бренду», –  заявила компанія.

Сайт dev.ua запустили в червні 2021 року, видання спеціалізується на визначних явищах та людях у сфері ІТ.

Головредом видання став Станіслав Юрасов, колишній редактор відділу Liga.Tech та ведучий проєкту «Міфоломи» на телеканалі «Україна 24». Інвестором проєкту є видання про ІТ з Білорусі dev.by. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення
10:12
Олексій Герман: Або зміни, або поразка
09:05
У росії розбився стратегічний ракетоносець Ту-22М3

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]