Дефіцит води в окупованому Криму буде посилюватися – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ситуація з дефіцитом води на окупованому Кримському півострові надалі буде тільки погіршуватися.

Про це в в ефірі телеканалу "Дом" заявив учений секретар Інституту геологічних наук НАН України Руслан Гаврилюк, зазначає Укрінформ.

"Яку картину ми зараз бачимо в Криму? Перекритий Північно-Кримський канал, це означає, що мінімізувалося зрошення - воно, по суті, зупинилося. Зупинка зрошення означає зупинку інфільтраційного живлення, яке поповнює запаси ґрунтових вод. Зупинка зрошення - це зменшення випаровування цих вод у процесі зрошення. Це все призводить до зменшення атмосферних опадів", - розповів експерт.

Він навів дані останніх наукових досліджень атмосферних опадів у Криму, які українські вчені провели до окупації півострова. Результати показують, що за ізотопним складом атмосферні опади Криму формуються саме на території півострова.

"Це не атмосферні опади, принесені, скажімо, з Атлантики або зі Скандинавії. Це атмосферні опади, які формуються на території шляхом того ж зрошення і втрат води при зрошенні. Ми говоримо, що це втрати води, але ці втрати приводили до утворення вологи в атмосфері й потім вони випадали у вигляді дощів. Ці втрати призводили до поповнення запасів ґрунтових вод", - пояснив Гаврилюк.

За його словами, Крим буде все більше відчувати дефіцит води: "Цей дефіцит буде збільшуватися. Це те, що можуть сказати вам вчені, зокрема і геологи. І те, що ми зараз маємо в Криму - пересохлі водоймища, ця ситуація буде далі тільки поглиблюватися".

Експерт додав, що на якомусь етапі можливо певне пом'якшення ситуації, пов'язане з багаторічними змінами кліматичних коливань, але в цілому ситуація буде ставати дедалі гіршою.

"І далеко ходити не потрібно, можна подивитися навіть на те, що у нас відбувається в південній частині України. Припустімо, в Одеській області з Куяльницьким або Тилігульським лиманами. Вони обміліли і зараз вони пов'язані з Чорним морем для того, щоб наповнитися водою. А в Криму ситуація ще гірша, тому що це ще південніше, там ще більш жорсткий теплий клімат", — резюмував експерт.

Як повідомлялося, ситуація з водопостачанням у Криму залишається критичною. Через це окупаційна "влада" має намір витратити 70 млн руб. на пошук прісної води в Азовському морі. Водночас експерти зазначають, що ідея видобутку прісної води під Азовським морем для забезпечення нею півострова - неможлива через низку причин.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]