Держава доплатить Ахметову майже 400 млн грн за шахти, від аренди яких він відмовився

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державне підприємство "Добропіллявугілля-видобуток" заплатить 398 млн гривень ТОВ "ДТЕК Добропіллявугілля" в рамках повернення з оренди п'яти державних шахт.

Про це повідомила "Ліга" з посиланням на тендерну документацію на сайті Prozorro.

Угода передбачає, що з 25 січня цілісний майновий комплекс колишнього ДП "Добропіллявугілля" (ліквідоване в 2014 році), який знаходився в оренді "ДТЕК Добропіллявугілля", перейде на баланс новоствореного ДП "Добропіллявугілля-видобуток".

Список майна в кількості 13 986 одиниць на загальну суму 397,9 млн гривень було визнано необхідним за результатами перевірки спеціальної комісії з організації інвентаризації та аудиту державних вугледобувних підприємств. Ринкова вартість майна встановлена на підставі звіту незалежного оцінювача та рецензії Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна.

Протягом десяти днів після підписання угоди державне підприємство має виплатити 250 млн гривень, на виплату решти суми дається ще 65 календарних днів.

Ще 45 одиниць майна загальною вартістю 228 млн гривень перейде на баланс "Добропіллявугілля-видобутку" в рахунок компенсації амортизаційного фонду.

Нагадаємо, компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова взяла в оренду п’ять шахт "Добропіллявугілля" ще в 2010 році. "ДТЕК Добропіллявугілля" - одне з найбільших вуглевидобувних об'єднань в Україні. До його складу входять шахти "Алмазна", "Білицька", "Добропільська", "Новодонецька" і "Піонер".

Термін оренди діяв до 2059 року, але у 2020-му ДТЕК вирішив повернути шахти власнику. Компанія направила уряду листа, у якому запропонувала створити на базі державного ПАТ "Центренерго" єдиний паливно-енергетичний комплекс, куди мають увійти до десяти найефективніших держаних шахт, в тому числі п’ять шахт "Добропіллявугілля". На початку вересня за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля це питання взяли в роботу.


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]