Дисциплінарна справа проти Луценка закрита: закон не передбачає для покидька покарання, якщо він генпрокурор

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 28 лютого не змогла притягти до відповідальності генерального прокурора Юрія Луценка за його публікації у Facebook.

Про це пише "Судово-юридична газета".

Член КДКП Анатолій Коваленко заявив на засіданні, що в своїх публікаціях Луценко дійсно припустився порушень презумпції невинуватості людини.

"Заяви генерального прокурора порушують презумпцію невинуватості та можуть підштовхнути громадську думку і суд до певного висновку. Жодна посадова особа не має права називати когось винуватим", - зазначив він.

Коваленко додав, що є і відповідна практика ЄСПЛ з приводу висловлювань посадових осіб.

Однак після цього член комісії повідомив, що чинний Закон "Про прокуратуру" не передбачає жодного дисциплінарного покарання для генерального прокурора, зокрема у вигляді звільнення або догани, і запропонував закрити дисциплінарне провадження стосовно Луценка.

Заявники в цій дисциплінарній справі з такою позицією не погодилися. Адвокати Злата Симоненко і Володимир Петраковський повідомили, що, на їхню думку, КДКП все ж може знайти спосіб притягти Луценка до відповідальності, зокрема оголосити йому догану. Для цього голова ГПУ може доручити своєму заступнику притягти його до дисциплінарної відповідальності.

27 лютого Луценко надіслав свої пояснення до КДКП. У документі генпрокурор повідомив, що презумпції невинуватості не порушував, а лише інформував громадськість про дії органів прокуратури та хід розслідування кримінальних проваджень. При цьому до своїх пояснень генпрокурор доклав відповідну лінгвістичну експертизу.

Члени дисциплінарної комісії засумнівалися в якості проведеної експертизи, яку проводила приватна організація "Київська незалежна судово-експертна установа". Сама експертиза, як зазначили в КДКП, містить низку суб'єктивних оцінок.

На засідання КДКП 28 лютого Юрій Луценко особисто не з'явився, його представляв адвокат Оксана Дітинко. Вона повідомила, що якщо комусь публікації генерального прокурора завдали шкоди, то він може звернутися з відповідним позовом до суду.

В результаті КДКП ухвалила рішення закрити дисциплінарну справу проти Луценка.

Як відомо, 7 серпня 2017 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розпочала проти генпрокурора дисциплінарне провадження.

Підставою для дисциплінарної скарги на Луценка стали сім його постів у Facebook 2017 року, в яких генеральний прокурор коментував затримання осіб, підозрюваних в отриманні хабарів. При цьому голова ГПУ вживав вирази на кшталт "хабарник", "член злочинної групи", публікував фотографії затриманих, їх імена та документи.

Заявники повідомили, що своїми діями Юрій Луценко порушив презумпцію невинності затриманих, оскільки вони ще не були засуджені.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:47
В Україні 9 вересня подекуди очікується короткочасний дощ та гроза, до 28° тепла
19:17
В Росії нарешті помер ще один естрадний довгожитель який підтримував Путіна
18:07
Ще в одну країну НАТО залетів та розбився "Шахед" рашистів
16:41
В НАТО пожурили РФ за безвідповідальність за "Шахеди" в повітряному просторі Румунії
15:31
Керівник ЦРУ стверджує, що РФ могла завдати ядерного удару по Україні восени 2022 року
13:35
Кількість жертв ракетного удару рашистів по Полтаві зросла до 58 людей
12:23
Вночі було збито одну авіаційну ракету Х-59 та 15 ударних дронів типу «Shahed» рашистів
11:57
Колаборант із Харкова розповів, що з російським куратором його познайомив адвокат
10:54
Кабінет Міністрів України прийняв постанову якою скасував підготовку правників у коледжах
09:19
Україна у передостанній день Паралімпіади-2024 виграла п'ять золотих медалей

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]