До 20 країн ЄС можуть вислати російських дипломатів

|
Версия для печатиВерсия для печати

ФРН, Франція, Нідерланди та низка інших країн-членів ЄС готуються приєднатися до заходів Лондона у відповідь на отруєння Скрипаля, повідомляє The Times. Є інформація й про подібні наміри Білого дому.

У відповідь на отруєння в британському Солсбері екс-агента ГРУ Сергія Скрипаля осійських дипломатів можуть вислати до 20-ти європейських країн, а також зі США, повідомляє DW. Солідаризуючись з Великобританієюдо видворення співробітників російських диппредставництв готуються Франція, ФРН, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія та ще до дев'яти інших країн. Ці заходи стосуватимуться дипломатів, пов'язаних зі шпигунською мережею Москви, повідомило в суботу, 24 березня, The Times з посиланням на власні джерела. За даними журналістів видання, "безпрецедентна скоординована акція" розпочнеться 26 березня.

Раніше американський телеканал CNN, посилаючись на анонімні джерела, повідомив, що президент США Дональд Трамп теж може вдатися до висилки окремих російських дипломатів, число яких поки не визначено. Трамп ще має отримати відповідну письмову рекомендацію від Ради національної безпеки США. Саме цей орган розробляє низку заходів щодо Москви. Видворення дипломатів розглядається у цьому списку як найсерйозніший варіант відповіді Білого дому. Якщо Трамп вирішить виконати рекомендації Ради, то оголошення про висилку співробітників дипмісії може пролунати вже наступного тижня.

Вашингтон чекає на реакцію Європи

Також неназваний високопоставлений дипломат розповів CNN, що серед країн, які 26 березня "швидше за все" оголосять заходи щодо російських дипломатичних працівників, будуть Німеччина, Франція, Нідерланди, Бельгія, країни Балтії та низка інших держав. Джерело стверджує, що в Білому домі очікували реакції Європи.

Колишній полковник Головного розвідувального управління Генштабу (ГРУ) Сергій Скрипаль і його донька Юлія були знайдені непритомними 4 березня в британському Солсбері. Згідно з висновками слідства, вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною типу "Новачок", розробленою в СРСР. У 2006 році Скрипаля засудили в Росії до 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь британської розвідки. У 2010 році він отримав притулок у Великобританії в рамках великомасштабного обміну шпигунами між США й РФ.

Ситуація навколо отруєння екс-шпигуна призвела до дипломатичного конфлікту між Лондоном і Москвою. Остання усі закиди у свій бік категорично відкидає. Днями російський президент Володимир Путін назвав їх "нісенітницею" і "нонсенсом" та заявив, що Росія, мовляв, не має засобів для скоєння подібного нападу. Уряд Великобританії оголосив про видворення 23 російських дипломатів та призупинення контактів з РФ на високому рівні. Росія відповіла на це дзеркальними діями, заявивши про видворення з країни 23 дипломатів Великобританії. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:59
Це нам - війна, а їм - курорти: "слуга народу" Куницький втік з України
15:43
ВАКС арештував частину майна Крупи: мільйони доларів та коробки з золотом
14:50
У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
13:16
Вирок отримали екснардеп Колесніченко і два експолковники міліції часів Януковича. Заочно
12:03
Михайло Ткач: Чому син Баканова має піти з СБУ
11:11
Західні спецслужби підозрюють росію у спробі затіяти підпали у літаках до США та Канади - WSJ
10:12
АРМА виявило перші активи фігурантів справ про зловживання у МСЕК - масштаби вражають
10:01
Зеленський намагається втягнути Польщу у війну, - віцепрем’єр-міністр Польщі Гавковський
09:56
58 працівників прокуратури Одеської області - інваліди
09:16
На Курщині Україна використовує найкращу техніку, при цьому на Донеччині її не вистачає, - Forbes

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]