Довіра інвесторів до України безпрецедентно знизилась до рівня часів Януковича

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Індекс інвестиційної привабливості України в другому півріччі 2020 року знизився до 2,4 бала при максимальних 5-ти, що можна порівняти з рівнем 2013 року, показало опитування генеральних директорів компаній, проведене в рамках дослідження Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) і юридичною фірмою "Василь Кисіль і Партнери".

"Результати індексу демонструють безпрецедентне зниження настроїв генеральних директорів, що можна порівняти з оцінками 2013 року", - зазначено в релізі ЄБА у вівторок.

Як нагадали в ЄБА, за підсумками перших шести місяців 2020 року цей показник знизився до 2,51 бала порівняно з 2,95 у другому півріччі 2019 го, зазначає Інтерфакс-Україна.

Більшість опитаних генеральних директорів членських компаній асоціації - 78% вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, і цей показник істотно збільшився з початку року - на 16%. Ще 16% респондентів назвали поточний інвестиційний клімат нейтральним. Тільки 6% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим порівняно з 4% у першій половині 2020 року, зазначено в релізі.

При цьому 66% опитаних директорів помітили погіршення інвестиційного клімату порівняно з попередніми шістьма місяцями, а 29% переконані, що умови ведення бізнесу не змінилися. Тільки 5% відзначають поліпшення інвестклімату.

"Порівнюючи з початком року кількість оптимістів зменшилася вдвічі, а відсоток СЕО, що помітили погіршення, дещо зріс", - зазначають в ЄБА.

Щодо прогнозів, то поліпшення інвестклімату в 2021 році очікують 10% директорів (на початку 2020 року таких було 15%, при цьому очікування 6% збулися).

"Далі думки розділилися - 45% опитаних вважають, що інвестклімат не зазнає змін у наступні півроку, і ще 45% прогнозують, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться", - наголосили в ЄБА.

Говорячи про позитивні фактори в поточному році, керівники компаній відзначають швидке відновлення економіки після локдауну, контрольовану інфляцію, зниження облікової ставки, стабільний курс валюти, спрощення валютних операцій, лібералізацію ринку землі та впровадження державних е-сервісів.

Серед негативних - криза судової влади і відсутність верховенства права, жодних зрушень у боротьбі з корупцією та вплив тіньової економіки, а також введення обмежувальних заходів, нестабільність податкового законодавства, ситуація навколо Конституційного суду і загроза припинення співпраці з МВФ.

Також СЕО заззначають ускладнення взаємодії з податковою і митницею, контролюючими та правоохоронними органами.

Поліпшити в 2021 році інвестклімат могли б перезавантаження судової системи, деолігархізація влади, розвиток ефективної і незалежної антикорупційної інфраструктури, скорочення бюрократії, зниження адміністративного і податкового тиску на бізнес, призначення проєвропейських реформаторів на державні посади, відновлення і підтримання співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами, реформа правоохоронних органів і результативна боротьба з контрабандою, зокрема за рахунок посилення фіскалізації, встановлення рівних правил гри для бізнесу.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]