"Слуга народу" Дубінський намагається стати румуном: депутат за гроші шукав коріння в Румунії, щоб отримати паспорт ЄС (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський кільк років тому шукав за гроші своє коріння в Румунії, аби отримати румунське громадянство.

Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Журналісти отримали в розпорядження документи, які підтверджують, що у грудні 2017 року Дубінський подав заявку на отримання громадянства Румунії. Зокрема, надав копії закордонних та українського паспортів, свідоцтво про народження. У відповідь Національне агентство з питань громадянства Румунії присвоїло йому персональний номер.

Розслідувачі зазначають, що за звичайних обставин отримати громадянство Румунії не так уже й легко. Згідно із законом, для цього треба або проживати в країні не менше 8 років, або не менше п’яти років перебувати у шлюбі з громадянином Румунії. А ще скласти іспити на знання румунської мови та культури.

Але є й коротший шлях. Набагато популярніший: за даними Національного агентства з питань громадянства Румунії, які наводить видання Vice, майже 97 тисяч заявок зі ста подаються саме в цей спосіб — за процедурою так званого "повернення громадянства".

Треба лише довести, що ти маєш румунське коріння: тобто, що бодай хтось із твоїх предків до третього коліна (прабабуся чи прадідусь) проживав на території румунської держави й мав румунське громадянство. В першій половині XX століття територія Румунії включала в себе, зокрема, частину теперішніх Чернівецької та Одеської областей України. Тож сотні тисяч місцевих мають формальне право — втім, лише за румунськими, не українськими законами — отримати бажаний документ.

Водночас, як з’ясували журналісти, навіть наявність румунського коріння необов’язкова. В інтернеті безліч оголошень, у яких за кілька тисяч євро й приблизно два роки гарантують отримання румунського паспорту.

За даними джерела "Слідство.Інфо", для оформлення документів на громадянство Дубінський скористався послугами компанії з Чернівців. Такі послуги коштують 5-6 тисяч євро.

"Наразі нам невідомо, чи завершив народний депутат процедуру з отримання громадянства. Сам Дубінський у коментарі "Слідству.Інфо" запевнив, що не отримував румунського громадянства. "У мене немає ніякого іншого громадянства, крім українського", — сказав він. А інформацію щодо подачі документів на паспорт іншої країни, яку йому озвучили журналісти, проігнорував, завершивши розмову емоційними випадами на адресу редакції" - йдеться у сюжеті.

Україна, хоч і не визнає подвійного громадянства, проте й не встановлює покарання за отримання паспорта іншої держави.

Наразі, за державним законодавством, громадянин України не може мати інших громадянств. Це питання є дискутивним, і президент Володимир Зеленський активізував узаконення подвійного громадянства, подавши наприкінці 2019 року відповідний законопроект. Утім, Верховна Рада досі його не підтримала.

Утім, правові наслідки для українця з другим паспортом усе-таки можуть бути. Так, закон "Про громадянство України" передбачає втрату українського громадянства в разі добровільного отримання паспорта іншої держави. Позбавити громадянства може президент своїм указом. А цей крок є підставою для втрати народним депутатом мандата.

Румунія є членом Європейського Союзу. Відтак, її паспорт дає чимало переваг: вільне ведення бізнесу та пересування в Європі, дешеві кредити, спрощений в’їзд до Сполучених Штатів чи Канади.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]