Ексголові КСУ Тупицькому понад 2 місяці не можуть обрати запобіжний захід

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Подільський райсуд Києва 4 серпня не зміг продовжити підготовче засідання у справі колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

До суду не прийшли адвокати обвинуваченого — Костянтин Дорошенко і Олександр Телешецький. Вони передали клопотання, в яких просили визнати причини їх неявки поважними. 4 серпня ці адвокати мають брати участь у засіданні у Вищому антикорупційному суді. 

«Я правом на захист не зловживаю. По закону дозволено мати п’ять адвокатів. У мене два. Без них вважаю неможливим проводити процес… Наскільки мені відомо щодо причин, то там (у ВАКС — ред.) виконуються невідкладні слідчі дії. Підготовче засідання не є невідкладною дією судового процесу», — зазначив Тупицький.

Прокурор Олексій Донський сказав, що, на його думку, надані адвокатами документи не свідчать про поважність їх неявки.

«У клопотанні адвоката Дорошенка взагалі не зазначено, в якій справі він приймає участь у Вищому антикорупційному суді… Дати погоджено було завчасно. Дорошенко пояснює, що в нього виник такий обов’язок у зв’язку з подіями, які відбулися 3 серпня… Знаючи, що призначено засідання він не міг взяти на себе обов’язок щодо захисту іншого клієнта, розуміючи, що це призведе до зриву даного судового засідання», – сказав прокурор.

Обвинувачення клопотало призначити Тупицькому адвоката з Центру безоплатної правової допомоги на окрему процесуальну дію. Мотивували це тим, що судді також треба обрати запобіжний захід – заставу в сумі 45 тисяч 400 грн. «Клопотання про застосування запобіжного заходу розглядається невідкладно, але не пізніше 72 годин. У нашому процесі це вже триває близько 2 місяців», — обурювався Донський.

Обвинувачений Тупицький рішуче заперечував. Він вважає, що прокурор проявляє упередженість у судовому засіданні.

«У кількох засіданнях підготовчих я розумію, що прокурора цікавить тільки запобіжний захід. Він з цього починає, цим закінчує. І знову кожного дня починає і закінчує. Дивно. Підготовче засідання не є вичерпно тільки обрання запобіжного заходу… Воно складається з ряду процесуальних дій, які повинен вирішити суд на стадії підготовки… Ми тільки підійдемо, розпочавши розгляд клопотань, які не розглянуті, але мають важливе значення… коли вони будуть розв’язані, ми підійдемо до цього питання (обрання запобіжного заходу — ред.)… Наперед це поставити — шиворот-навиворот не получиться. Тому що це предвзята позиція прокурора. Прокурор хоче спровокувати сам свій відвід. Над цим потрібно буде подумати, у першу чергу, мені і разом із адвокатами. Я наполягаю на забезпечення права на захист мені… Я заключив договір ми готувалися до справи», — говорив Тупицький.

«Я що не з’являюсь до суду чи порушую щось?! Але прокурору хочеться крові. Я вибачаюсь за вираження. По нетяжкому злочину присутні два прокурора, де один зі злочинів є проступком, по строках давності який закінчився…», — додав обвинувачений.

Також прокурори просили суд звернутися Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури з приводу поведінки адвокатів. Але суддя вирішила не робити цього, кажучи, що такий випадок у цій справі вперше і будуть з’ясовуватися причини неявки захисників.

Судове засідання відклали на 9 вересня. Прокурори були видимо розчаровані і просили суддю призначити більш ранню дату для розгляду справи у розумні строки.

Суддя пропонувала також 30 серпня, але Тупицький протестував, кажучи, що не певний, що його адвокати зможуть. Справу Тупицького розглядає суддя Людмила Казмиренко. Президент Володимир Зеленський призначив її на посаду в грудні минулого року.

До 2019 року Казмиренко працювала помічником судді Рівненського міського суду.

21 липня суд почав підготовче засідання і встиг вислухати виступи учасників. Тупицький та його адвокати говорили, що прокурори порушили процедуру повідомлення про підозру і обвинувальний акт суд має повернути прокурору. 4 серпня планувалося дослідити письмові докази на обґрунтування заявлених клопотань. Далі суд мав вийти до нарадчої кімнати і вирішити, чи можна призначати обвинувальний акт щодо Тупицького до розгляду, чи варто повернути його прокурору.

У кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва справу стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.

Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.

27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.

Вже після скерування справи Тупицького до суду йому повідомили ще одну підозру — в несанкціонованій передачі свого електронного ключа.

За версією слідства, після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020-го, Тупицький передав носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру Конституційного суду і дав вказівку про використовувати ключ від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів. Підпис використовувався і під час перебування Тупицького за кордоном. Всього було підписано понад 200 електронних платіжних документів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

17:08
Тупицький і Касмінін подали позов до "вовчого суду" на Офіс президента за оголошення про конкурс на посаду судді КСУ
16:11
В Україні почали виписувати штрафи та засуджувати до умовного позбавлення волі «самокатників»
15:28
СБУ знайшла докази інституційної присутності РФ на окупованій частині Донеччини
14:16
Хроніка ООС на 24 вересня: втрат серед Об’єднаних сил немає
13:19
Лікар з Івано-Франківської області підробляв довідки на COVID-19, бо не вистачало на прожиття
13:12
К объединенной энергетической системе в ближайшие дни планируют присоединить Бурштынский энергоостров – источник
12:31
Україна піднялася на 18 позицій в світовому рейтингу цифрової якості життя
11:12
Росіяни відмовилися видати Україні тіло загиблого на Донбасі воїна
10:10
Високий суд Англії вважає, що є підстави для міжнародного арешту активів Костянтина Жеваго
09:28
Суд заважає ПриватБанку стягнути 540 млн грн з Суркісів

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]