Експосадовця МВС Федоряна, який допомагав окупантам переслідувати кримчан, починають судити в Києві

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голосіївський суд Києва провів підготовче судове засідання у справі колишнього заступника начальника ГУ МВС України в АР Крим Миколи Федоряна, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 квітня.

Суд завершив підготовку до судового розгляду і ухвалив почати розгляд по суті.

Федоряна утримують під вартою в Лук’янівському СІЗО з альтернативою застави 21,6 млн грн. Раніше він перебував в ізоляторі в Херсонській області.

За наявною інформацією, Федорян зареєстрований та постійно проживав на тимчасово окупованій території України – АР Крим, здобув паспорт громадянина Російської Федерації і стійкі зв’язки з представниками ФСБ РФ, має спеціальне звання полковника міліції у відставці.

Адвокат у підготовчому засіданні клопотав про зміну запобіжного заходу Федоряну на цілодобовий домашній арешт, за місцем проживання його батька.

Захисник просив врахувати стан здоров’я Федоряна, який переніс Сovid-19, втрачає зір, в нього утворюються тромби, що може призвести до летальних наслідків. Розмір застави захист вважає необґрунтованим і непомірним. Федорян більше 4-х місяців перебуває під вартою і не зміг сплатити визначену заставу.

Федорян повідомив, що не визнає свою вину, додає, що був учасником ліквідації наслідків на ЧАЕС. Під час обрання та попередніх продовжень запобіжного заходу він навіть сам наполягав на триманні під вартою, оскільки побоювався за своє життя від кримських татар. На даний час ситуація змінилась – що мається на увазі Федорян не уточнив.

Чоловіка затримали 7 листопада 2020 в пункті пропуску «Каланчак» за підозрою у державній зраді. За версією слідства, він може бути причетним до надання допомоги Російській Федерації, її організаціям та представникам у проведенні підривної діяльності проти України.

До 2011-го Федорян служив на керівних посадах в органах МВС України і звільнився в запас з посади заступника начальника ГУ МВС України в АР Крим. З 2012 року був начальником управління транспорту та авіації АТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». Після окупації Російською Федерацією півострова Крим у 2014 році, залишився працювати на підприємстві, яке захопили представники окупаційної влади.

За версією обвинувачення, щонайменше з 26.03.2019 Федорян надавав допомогу окупаційним правоохоронцям, а саме «Службі захисту конституційного ладу Управління ФСБ РФ по Республіці Крим» у проведенні незаконних обшуків у домоволодіннях кримських татар у справах «Хізб ут-Тахрір». Федорян систематично забезпечував представників ФСБ транспортом для обшуків і конвоювання незаконно затриманих осіб до СІЗО та «Управління ФСБ РФ по Республіці Крим». Як приклад, 27.03.2019 Федорян надавав транспорт для проведення на території м. Сімферополя 25 незаконних обшуків у домоволодіннях кримських татар, за результатами яких затримано 23 особи.

У мобільному Федоряна українські правоохоронці виявили переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї прізвище та ініціали співпадають з даними чинного командувача Національної гвардії України. З переписки вбачається, що Балан неодноразово допомагав Федоряну та його родичам у перетині адміністративної межі з тимчасово окупованою територією півострова Крим та передавав внутрішню службову переписку Державної прикордонної служби.

Інформація в телефоні свідчить, що затриманий Федорян особисто знайомий з командувачем Нацгвардії України Миколою Баланом, має фото його службового посвідчення та підтримує тісне спілкування.

7 листопада 2020 у день затримання Федорян так само намагався зв’язатися із командувачем Нацгвардії.

Федорян (смс): «Коля, помоги. СБУ», час 08.03.

М.І.Балан: пропущений аудіодзвінок в 13:32.

Найближче засідання у справі Федоряна планується 11 травня о 16 годині в Голосіївському суді. Справу слухає суддя Олександр Бойко.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]