Електроенергіїя розкрадається в обленерго, обсяги її споживання населенням суттєво завищені – Енергоатом

|
Версия для печатиВерсия для печати

ДП «НАЕК «Енергоатом» на прикладі діяльності АТ "Харківобленерго" навело докази завищення даних щодо обсягів споживання населенням електроенергії.

Ппро це повідомляється на сайті ДП «НАЕК «Енергоатом».

В компанії проаналізували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка 7 квітня 2021 року наклала штраф у розмірі 1,7 млн грн на АТ «Харківобленерго» за порушення ліцензійних умов господарської діяльності з розподілу електричної енергії. За даними регулятора, у жовтні 2020 року «Харківобленерго» нарахувало 19-ти домогосподарствам надлишкові обсяги споживання електроенергії в обсязі 11,5 млн кВт-год.

"Виходить, що кожне з таких домогосподарств споживало по 813,5 кВт-год. кожної години протягом всієї доби кожного дня жовтня минулого року. «Харківобленерго» відобразило саме такі дані в комерційному обліку, а «Харківенергозбут» погодився із цими обсягами споживання, які є абсолютно нереалістичними, і відніс їх до категорії використання побутовими споживачами", - зазначили в НАЕК «Енергоатом».

Як наголошують в компанії, саме такі обсяги електроенергії Енергоатом поставив ДП "Гарантований покупець" за пільговою ціною 15 коп. за кВт-год., який своєю чергою передав їх "Харківенергозбуту".

"Це призвело до збитків НАЕК "Енергоатом" на суму понад 20 млн грн – лише стосовно 19 домогосподарств і лише у жовтні 2020 року. Зрозуміло, що надлишки вказаних обсягів електроенергії були використані не для населення, а перепродані для комерційного використання за значно вищою ціною", - зробили висновок в Енергоатомі.

У зв'язку з указаними фактами, компанія має намір звернутися до правоохоронних органів.

"У підсумку є недоотримання Державним бюджетом України значної частини коштів. Компанія поінформує правоохоронні органи про факти значного завищення статистики обсягів споживання населенням електроенергії", - підкреслюється у повідомленні.

Енергоатом також звернувся до НКРЕКП та ДП "Гарантований покупець" із закликом консолідувати зусилля задля виявлення аналогічних випадків у інших регіонах України, встановити реальні обсяги споживання електроенергії населенням та застосовувати покарання за зловживання суб’єктами ринку з метою запобігання таким зловживанням у майбутньому.

Як повідомлялося, згідно із положенням про покладення спеціальних обов'язків (ПСО), НАЕК "Енергоатом" зобов'язана продавати ДП "Гарантований покупець" електричну енергію в обсягах, які необхідні для задоволення потреб побутових споживачів у торговій зоні об'єднаної енергетичної системи України. З 1 січня 2021 року Енергоатом здійснює продаж електричної енергії для потреб населення державному підприємству "Гарантований покупець" за ціною 15 коп. за 1 кВт-год. У березні 2021 року ДП "НАЕК "Енергоатом" заявило, що ДП "Гарантований покупець" штучно завищує обсяги електроенергії, яку нібито потребує населення.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:03
Син ексзаступника секретаря РНБО Гладковського (Свинарчука) будує віллу в Іспанії
11:23
Масштабний технологічний збій на всіх континентах: не працюють аеропорти, банки, телеканали
11:04
Уряд хоче запровадити 20% податку на всі посилки з-за кордону, виняток – відправлення від фізосіб вартістю до 45 євро (ДОКУМЕНТ)
10:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 19 липня
09:05
Кабмін вдвічі підвищив оклади співробітникам Податкової служби та збільшив штат центрального апарату на 206 осіб (мабуть, тому, що це "бронь")
08:00
Ворог просунувся біля Новоселівки Степової, Невського, Прогресу та в Новоселівці Першій
20:00
У п'ятницю в україні дощитиме лише в Карпатах і на сході
18:09
Юрій Бутусов: Закон про порятунок корупціонерів (або про виродків у владі - "Аргумент")
18:07
Український священик відкрив передвиборчий мітинг Трампа, подякував йому за допомогу Україні та молився за нього під час замаху
18:01
Україна та Чехія підписали безпекову угоду, текст опубліковано

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]