Електростанція ДТЕК Ахметова загрожує енергосистемі України — СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Запорізька ТЕС, що входить в структуру холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, порушує законодавство в сфері виробництва електроенергії, це може дестабілізувати енергетичну систему України. 

Про це повідомляє Liga.net посилаючись на лист заступника голови СБУ Сергія Андрущенко до Кабінету міністрів. 

У листі вказується, що за останні 12 років відбулося 4 аварійних відключення енергоблоків, через які на електростанції повністю або частково зупинялося виробництво електроенергії.

Причини аварії почала вивчати спеціальна комісія, в яку ввійшли представники ТЕС, Держенергонагляду та Укренерго. Комісія виявила такі порушення, які впливають на надійність її роботи: 

  • недоліки проектної схеми електричних з'єднань з підстанцією Запоріжжяобленерго 
  • застаріле і ненадійне обладнання на ТЕС і запуск на електростанції після капремонту енергоблоку №2 з порушенням правил технічної експлуатації

Також повідомляється, що Запорізькій ТЕС нібито рекомендували реконструювати ряд своїх об'єктів, але "фактично жоден з них не доведений до реального втілення".

"Ненадійна робота Запорізької ТЕС підсилює загрозу операційної безпеки Об'єднаної енергетичної системи України і порушує безпеку поставок електроенергії", - заявили в СБУ. 

Заступник голови СБУ Сергій Андрущенко рекомендував Кабміну доручити Міністерству енергетики розробити програму з реконструкції та модернізації Запорізької ТЕС. 

Заступник голови СБУ вважає, що це не дасть дестабілізувати стійкість енергосистеми країни і завдасть шкоди об'єктам критичної інфраструктури.

Викладені в листі заступника голови СБУ тези в ДТЕК вважають "односторонніми, упередженими і такими, що не базуються на офіційному акті розслідування". 

"Всі першочергові ремонти та реконструкції, які визначила комісія для ТЕС, були виконані "- відзначили в прес-службі Liga. 

У холдингу уточнили, що аварійне відключення, яке сталося в цьому році на Запорізькій ТЕС, стало наслідком короткого замикання на підстанції Луч Запоріжжяобленерго, про що нібито йдеться в акті розслідування спецкомісії.

"Внаслідок замикання пошкодився діодний міст на ДТЕК Запорізька ТЕС, спрацював захист автотрансформаторів, і енергоблок №2 теплоелектростанції відключився від мережі. В результаті припинилося енергопостачання споживачів, і відключилися енергоблоки №3 та №4", - йдеться в повідомленні компанії. 

У ДТЕК також додали, що без аналізу і усунення першопричин подібні випадки запобігти в майбутньому неможливо, а енергобезпека країни залежить не тільки від Запорізької ТЕС, але і від інших учасників ринку. 

Нагадуємо: 

3 і 5 лютого на Запорізькій ТЕС відключався енергоблок, що призвело до короткочасного відключення світла в Енергодарі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]