Евро-2020: Україна перемогла, Нідерланди та Бельгія вже в плей-офф

|

Повівши 2: 0 в першому таймі, українці змусили вболівальників понервувати, але все-таки набрали три очки. Кевін де Брейне вийшов на другий тайм, віддав гольову передачу, забив сам і забезпечив Бельгії вольову перемогу. Голи Мемфіса Депая і Дензела Думфріса достроково гарантували голландцям перше місце в групі.

Україна - Північна Македонія 2: 1. Важка перемога українців

У Бухаресті збірна України до 34-й хвилині вела 2: 0, але в підсумку втримала переможний рахунок з величезними труднощами і набрала перші три очки в групі С на Євро-2020. Обидва воротаря відбили пенальті.

Огляд матчу

Андрій Шевченко зробив дві перестановки в складі, якщо порівнювати з матчем проти голландців. У центрі поля замість Сергія Сидорчука з'явився Тарас Степаненко, тоді як травмованого Олександра Зубкова замінив Микола Шапаренко. Відразу прибравши ініціативу до рук, збірна України могла вийти вперед вже на восьмій хвилині. Руслан Малиновський здорово пробив у самісінький кут з лінії штрафного, але Столі Димитріївський у відчайдушному кидку свою команду виручив.

Рахунок був відкритий на кінець півгодини гри. Після подачі кутового Олександр Караваєв витончено скинув п'ятою уздовж воріт, а капітан команди Андрій Ярмоленко зловив Димитріївського на протиході. Через п'ять хвилин Ярмоленко передачею в дотик вивів Романа Яремчука один на один з Димитріївським, і нападник "Гента" свого шансу на упустив - 2: 0.

Македонці в другому таймі пішли вперед великими силами, тоді як збірна України вирішила діяти на контратаках. Георгій Бущан відбив небезпечний удар Арія Адемі, потім перевів м'яч в штангу після пострілу Александара Трайковскі. Караваєв в боротьбі за підбір порушив правила проти досвідченого Горана Пандева, організувавши пенальті в свої ворота. Бущан впорався з пострілом Езгіяна Аліоскі з "точки", але македонський півзахисник першим встиг до м'яча і розмочив рахунок.

Вийшовши на заміну Віктор Циганков міг повернути Україні фору в два голи, але не влучив у ворота, замикаючи шикарну передачу Малиновського. Після наступного удару Малиновського м'яч влучив в руку Даніелу Аврамовскі, і аргентинець Фернандо Андрес Рапалліні призначив другий в матчі 11-метровий. Хавбек "Аталанти" зголосився бити сам, але Димитріївський пішов за прикладом Бущана і теж відбив пенальті. Фінальний штурм македонців ні до чого не привів, і команда Шевченка відсвяткувала першу перемогу на Євро-2020. Щоб вийти в плей-офф, нашій збірній буде достатньо зіграти з австрійцями у нічию.

Зірка матчу: Андрій Ярмоленко (Україна)

"Забив гол, продемонстрував відмінне бачення поля і відточену техніку. Здорово відпрацьовував в обороні"
Технічний спостерігач УЄФА Космін Контра

Кореспондент по збірній України Богдан Буга

Команда Андрія Шевченка володіла перевагою більшу частину матчу. Вона була сильніші за суперника - і індивідуально, і командно. З самого початку українці багато атакували, змушуючи супротивника помилятися. У нападі здорово діє зв'язка Ярмоленко - Яремчук, в активі якої вже чотири голи в двох матчах. Тактичні рішення Шевченко, особливо ідея довірити Малиновському роль вільного художника зліва, теж себе виправдали.

Кореспондент по збірній Північної Македонії Ігор Паневскі

Два дуже різних тайми у виконанні македонців, які грали недостатньо добре, щоб набрати перші очки на ЄВРО. Після цієї поразки у команди залишаються мізерні шанси на вихід в 1/8 фіналу. Виглядає так, що від результату останньої гри з Нідерландами вже нічого не буде залежати. Після невдалого першого тайму Ігор Ангеловскіх зробив дві заміни і трохи змінив схему. Один гол збірна Північної Македонії відіграла, але і тільки.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко : "Ми могли забити і більше. Треба дивитися, скільки у нас було шансів і як команда грає в атаці. Думаю, сьогодні збірна України досить добре зіграла в атаці, було приємно дивитися. І найголовніше, що ми повернулися в гру з бажанням забити і добилися перемоги ".

Зірка матчу Андрій Ярмоленко : "Я дуже радий цій нагороді, але ще більше я радий трьом очкам, набраним в цьому матчі. Я б не став зосереджувати свою увагу тільки на тих, хто забиває голи і робить результативні передачі. Подивіться на нашу оборону - який класний матч видали наші захисники. Мені б хотілося розділити цю нагороду з усією командою ".

Головний тренер збірної Північної Македонії Ігор Ангеловскіх : "Ми провели два різних тайми. У другій половині показали, чому ми граємо на чемпіонаті Європи. Збірна Північної Македонії досить майстерна і заслуговує бути тут, але ми розчаровані, що нам не вдалося досягти бажаного результату".

Капітан збірної Північної Македонії Горан Пандєв : "Просто добре відіграти 45 хвилин недостатньо на таких турнірах. Ми повинні весь матч грати так, як ми грали сьогодні в другому таймі. У нас були шанси зрівняти рахунок до призначеного в наші ворота пенальті, але такий футбол. Проте, не варто забувати, що ми вперше граємо на такому рівні ".

Ключова статистика

• Ярмоленко і Яремчук забили в трьох останніх матчах збірної України.
  • Українці пропустили в восьми останніх матчах у фінальній стадії ЄВРО.
  • Збірна України забила хоча б один гол в 24 останніх поєдинках.
  • Україна виграла у македонців три останні матчі. У кваліфікації ЄВРО-2016 українці здобули дві перемоги - 2: 0 і 1: 0.
  • Збірна Північної Македонії пішла з поля без гола лише в одному з останніх 16 матчів.

Склади

Україна : Бущан; Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко; Ярмоленко (Циганков 70), Шапаренко (Сидорчук 78), Степаненко, Зінченко, Малиновський (Соболь 90 + 2); Яремчук (Бесєдін 70)

Північна Македонія : Димитріївського; С. Рістовскі, Велкоськи (Трічковскі 85), Муслім; Ніколов (Трайковскі 46), Адемі (Рістевскі 85), Спировски (Чурлінов 46), Аліоскі; Барді (Аврамовскі 77); Пандєв, Ельмас

Данія - Бельгія 1: 2. Де Брейне зробив результат

Бельгійці поступалися до перерви, але вихід Кевіна де Брейне на заміну все поміняв. Півзахисник віддав гольову передачу, потім забив сам і разом з вольовою перемогою забезпечив "червоним дияволам" місце в 1/8 фіналу.

Огляд матчу

Данці вийшли вперед завдяки другому найшвидшому голу в історії фінальних турнірів ЄВРО . Помилкою в обороні бельгійців скористався П'єр-Еміль Хейбьерг, який вивів на удар Юссуфа Поульсена, і той направив м'яч низом у сітку після закінчення однієї хвилини і 39 секунд після стартового свистка.

Після 10 хвилин гри футболісти вибили м'яч в аут і аплодували Крістіану Еріксену. Він знаходиться в лікарні і відновлюється після того, як йому довелося надавати екстрену медичну допомогу в першому матчі збірної Данії з Фінляндією. Коротка пауза не позначилася на настрої датчан, які до перерви завдали дев'ять ударів в створ бельгійців. Ті обмежилися лише одним.

Після першого тайму у Бельгії на поле вийшов Кевін де Брейне, який зіграв важливу роль в атаці, що завершилася голом на 55-й хвилині. Прийнявши м'яч від Ромелу Лукаку, він викотив його точно на Торгау Азара - тому залишалося лише добре підставити ногу. Незабаром футболіст "Манчестер Сіті" вивів гостей вперед, завдавши разючого удару низом після чергової яскравої комбінації своєї команди.

Данці продовжували боротися. У кінцівці Мартін Брейтвейт пробив головою в поперечину, а вийшов на заміну Матіас Йенсен завдав потужного удару трохи вище цілі. Але в підсумку збірна Данії залишилася без очок за підсумками двох стартових матчів в групі В.

Нідерланди - Австрія 2: 0. Помаранчеві - перші в групі!

Нідерланди вийшли в 1/8 фіналу з першого місця в групі С. Чергові три очки в Амстердамі помаранчевим принесли голи Мемфіса Депая і Дензела Думфріса.

Огляд матчу

Фол Девіда Алаби на Думфрісе привів до пенальті, який реалізував Мемфіс Депай, який направив м'яч низом у правий від воротаря кут. Це був його восьмий гол у останніх дев'яти іграх за збірну, а пізніше форвард повинен був забивати і дев'ятий. Після скидки Ваут Вегхорста на 40-й хвилині він не потрапив, по суті, в порожні ворота, хоч м'яч і летів на кілька незручною висоті.

Голландці продовжували домінувати, але тринькали момент за моментом. Під кінець години гри після кутового Депая Стефан де Врей бив головою з відмінною позиції. Даніель Бахманн парирував удар, після чого м'яч дивним чином так і не залетів у сітку.

Слизький рахунок тримався до 67-ї хвилини. Вийшовши на заміну Доніелл Мален прорвався вперед і не поскупився, віддавши м'яч Думфрісу, який забив другий гол. За 10 хвилин до кінця Алаба від душі стрельнув з-за штрафної - м'яч пролетів поруч зі штангою. У заключному матчі групи С проти українців збірна Австрії напевно постарається бути більш продуктивною в атаці і створити більше моментів.

За материалами УЄФА

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему