Facebook закрив сотні акаунтів, пов’язаних зі «Слугою народу» та іншими політиками

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Компанія Facebook повідомила 6 травня, що видалила в квітні 2021 року 105 профілів у своїй соціальній мережі, 24 сторінки і п’ять акаунтів в Instagram, пов’язаних із владною в Україні партією «Слуга народу».

«Це не була велика мережа і за чисельністю фоловерів, і за самим розміром. Окрім підтримки партії і президента, мережа займалася критикою опозиційних партій та політиків, зокрема Порошенка та Кличка. За час свого недовгого існування витратила понад 200 тисяч доларів на онлайн-рекламу», – повідомила у частково відкритому дописі менеджерка Facebook із публічних політичних питань в Україні Катерина Крук.

Також компанія Facebook у квітні припинила діяльність значно більшої мережі, на яку звернуло увагу Федеральне бюро розслідувань США, зазначає Радіо Свобода. Мережа, яка складалася з 477 фейсбук-акаунтів, 363 сторінок, 35 груп і 29 Instagram-акаунтів, працювала в інтересах кількох українських діячів різного спрямування – від депутата Верховної Ради Андрія Деркача та політолога Петра Журавля, проти яких запроваджені санкції США, до депутата Верховної Ради з групи «Довіра» Олега Кулініча та колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

 

Підставою для видалення названа «скоординована неавтентична поведінка». Це поняття у Facebook тлумачать як «скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції».

У січні 2021 року компанія Facebook повідомляла, що закрила в Україні десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка та іншими організаціями.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]