Фонд держмайна України продає титан для Рособоронпрому – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними Рахункової палати РФ, майже 100% титану, необхідного для російських оборонних підприємств, країна-агресор імпортує з України, переважно - з ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), підконтрольної Фонду державного майна (ФДМУ) на чолі з Дмитром Сенниченком.

Про це повідомив в Facebook політолог, співзасновник аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Романенко.  

Експерт підкреслив, що найбільшим власником титанових активів і основним виробником титановмістних руд в Україні є ОГХК, якій належать Вільногірський гірничо-металургійний (ВГМК) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати (ІГЗК). 

"Управління корпорацією здійснюється менеджментом ФДМУ і призначається главою Фонду Дмитром Сенниченком (НА ФОТО). Дивним чином - з команди Дмитра Фірташа, що має свій інтерес до титану. Сенниченко, перевиконуючи норму трудоднів, займається перевалкою титану в три зміни: "Навіть в нічний час глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко особисто контролював ситуацію з 20 тис. тонн ільменіту в Одесі", - зізнається екс-глава ОГХК Пітер Девіс, призначений Сенниченком відразу після приходу на посаду голови ФДМУ", - розповів Романенко.  

Він підкреслив, що Пітер Девіс раніше був членом наглядової ради банку "Кліринговий дім", контрольний пакет акцій якого належить Юлії Льовочкіній - сестрі «давнього бізнес-партнера олігарха Дмитра Фірташа» Сергія Льовочкіна.  

"Тобто, весь час ОГХК керує менеджмент Дмитра Фірташа, а йому, своєю чергою, де-факто належить завод "Кримський Титан" в окупованому Росією Криму. До речі, під який при Порошенку створювали "спеціальну економічну зону". Прямо зараз ОГХК продовжує відвантаження ільменітового концентрату виробництва філії "Іршанський ГЗК" в окупований Крим через компанію Belanto Trade: у квітні відправили на станцію Крейда в Бєлгороді (Росія) для подальшої переадресації на відвантаження в окупований РФ Крим 206 вагонів зі 14,5 тис. т концентрату, а за перший тиждень травня - 45 вагонів, 3,2 тис. т концентрату. Робота кипить", - розповів експерт.  

Романенко також повідомив, що російська компанія - "ВСМПО-Авісма" - закуповує сировину на іншому комбінаті - Вільногірський, який також належить ОГХК.  

"Руду, як з'ясували журналісти, перевантажують в море з українських на російські судна і везуть до Керчі", - підкреслив автор.  

Він акцентував, що компанія "ВСМПО-Авісма" є дочірньою структурою великого виробника зброї - корпорації "Ростех".  

"До складу цієї корпорації входять і "Рособоронекспорт", і концерн "Калашников", і компанія "Вертольоти Росії" й інші військові підприємства. Остов Рособоронпрому, так би мовити. Таким чином, за фактом ми бачимо, що українське держпідприємство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" абсолютно спокійно продає для російської державної корпорації "Ростех" титанову сировину для виробництва зброї. Яка потім цілком може застосовуватися проти наших же військових на сході України", - резюмував Юрій Романенко.  

Нагадаємо, ОГКХ входить до переліку об'єктів, які готуються до продажу в рамках програми «Велика приватизація».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]