«Газпром» пішов на комерційні збитки, аби створити газову кризу в Європі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Нещодавно російський президент Володимир Путін дав команду концерну «Газпром» напомповувати газ у сховища, які розташовані на території Європи й досі залишалися майже пустими. Через це біржова ціна на газ у Європі в п'ятницю, 29 жовтня, знизилася до позначки нижче 800 доларів за тисячу кубометрів палива, тобто досягла мінімуму з 17 вересня.

 

В інтерв’ю німецькому видання TAZ російський економічний аналітик, фахівець з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін закликав не сприймати це як дружній жест Путіна щодо Європи, зазначає видання Zbruc

«Це демонстрація того, що “Газпромом” керує Путін. Як і останні тижні, місяці та роки, він використовує “Газпром” як політичний інструмент. Утім концернові вже не вдасться зализати рани, тобто компенсувати збитки, яких він нещодавно зазнав», – запевняє експерт. 

За словами Крутіхіна «Газпром» – це не зовсім комерційна організація, оскільки «все, що він робив у цей період кризи і що продовжує робити, – це не комерційні справи, а справи, продиктовані політичними міркуваннями. І оскільки це політика, то прямі вказівки ​​"Газпром" отримує, природно, з Кремля». 

Михайло Крутіхін наводить свіжий приклад: «Зазвичай “Газпром”  поставляв приблизно на 20 відсотків більше газу, ніж було домовлено в довгострокових контрактах. Тому що його газ добре продався на спотовому ринку, де купують газ напряму. Однак раптово й несподівано він оголосив, що припиняє торгівлю на спотовому ринку в четвертому кварталі цього року та протягом наступного року. Хоча зараз ціни дуже високі. Він упускає прибутковий бізнес. Навмисне». 

Експерт впевнений, що таким чином Кремль хотів залякати Європу, створити там хаос. «І паніка в Європі дійсно була великою. Це, безумовно, підживлювалося самим “Газпромом”. І безпосередньо Путіним, який навіть цитує щось з російських народних казок на кшталт «мерзни, мерзни, вовчий хвіст», мабуть, хоче показати, що Росія озброєна на всі випадки життя. Те, що говорить і робить “Газпром”, впливає на ціни на ф’ючерси, які завжди чутливі. Це також впливає на спекуляцію на фінансових ринках, де торгуються ці ф’ючерси», – розповів Крутіхін. 

На переконання аналітика всі маніпуляції Кремля й «Газпрому» були спрямовані на досягнення головної мети – змусити Євроунію якнайшвидше запустити «Північний потік-2». «Розрахунок Кремля полягає в тому, що якщо європейці хочуть, аби росіяни поступилися, то європейці повинні поступитися першими й прискорити сертифікацію газогону через Балтійське море. Це шантаж. Таким чином, Росія використовує “Газпром” як політичний інструмент», – пояснив Крутіхін. 

Він нагадав, що «Газпром» вдається до таких витівок не вперше. От, наприклад взимку 2014/2015 років російський концерн скоротив поставки газу до Європи на 50 відсотків через те, що європейці почали поставляти газ до Україну. «Кремлю це, звісно, ​​не сподобалося. У цій політичній грі “Газпром” втратив чотири з половиною мільярди євро. Політика завжди дорого йому коштувала», – зазначив Михайло Крутіхін.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]