"Газпром" погрожує Молдові зупиненням поставок газу, Україна наступна?

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Російський газовий гігант поставив Молдові жорстку умову: "Газпром" погрожує повністю припинити поставки газу в країну, якщо Кишинів не погасить борг і не підпише новий контракт з 1 грудня.

Російський державний газовий монополіст "Газпром" може повністю відмовитися від подальших поставок газу до Молдови, якщо Кишинів не погасить борг і не домовиться про умови нового контракту. Про це в суботу, 23 жовтня, заявив офіційний представник російської енергетичної компанії Сергій Купріянов, повідомивши, що борг Молдови за поставлений газ становить 433 мільйони доларів, а з урахуванням прострочки платежів загальна сума заборгованості становить 709 мільйонів, передає Deutsche Welle

"При цьому представники Молдови чомусь не хочуть визнавати суму заборгованості, що накопичилася. Представникам Молдови також не подобається ціна на газ, хоча ціноутворення тут зрозуміле і прозоре", - сказав Купріянов.

При цьому він повідомив, що "Газпром" готовий подовжити контракт на поставки газу Молдові за умови повного погашенні боргу. "Незважаючи на борги, що накопичилися, молдовська сторона звертається з проханням подовжити контракт на поставку газу на жовтень і листопад цього року. "Газпром" і тут іде назустріч, уклав контракт на жовтень і готовий подовжити контракт на листопад у тому випадку, якщо молдовська сторона повністю оплатить поставки за вересень і жовтень поточного року", - стверджує він.

Переговори РФ і Молдови щодо газу

Напередодні безрезультатно завершилися дводенні російсько-молдовські переговори, що відбулися за участі заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака. Згідно з повідомленнями ЗМІ, Росія запропонувала Молдові знижку 25 відсотків, однак молдовська сторона наполягала на 50 відсотках, посилаючись на брак коштів.

У той же день парламент Молдови запровадив у країні режим надзвичайного стану через дефіцит газу. Він діє в період з 22 жовтня по 20 листопада.

Як заявив в суботу віцепрем'єр, міністр інфраструктури і регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, пропозиції "Газпрому", зроблені під час переговорів, невигідні для його країни. "Республіка Молдова не може погодитися платити за газ вищу ціну, ніж всі інші держави в регіоні", - написав політик у соцмережах.

Що стосується поставок додаткових обсягів газу за жовтень - по п'ять мільйонів кубометрів на добу, - то російська сторона обіцяла здійснити їх негайно, повідомив Андрій Спину.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]