«Газпрому» критично не вистачає $ 5 млрд

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Газпром" має намір збільшити залучення боргу, щоб покрити діру в бюджеті, який "тріщить по швах" через мегапроекти по будівництву трубопроводів в обхід України і в Китай.

Як повідомляє finanz.ru, незважаючи на щорічну прийняту програму оптимізації витрат, газовий холдинг знову не вписався в початкови кошторис, а загальна сума його капітальних вкладень на 217,3 мільярда рублів перевищить план. Про це прес-служба компанії повідомила минулого тижня.

Щоб виконати план, "Газпрому" необхідно залучить позики 290 млрд рублів, або близько 5 млрд доларів. В результаті на початок 2017 го чистий (тобто не покритий грошовими резервами) борг "Газпрому" вийде на новий історичний рекорд - 40 млрд доларів, або 2,3 трильйона рублів, прогнозує Сбербанк CIB.

Гроші потрібні на будівництво трубопроводів, оплатити які за рахунок власних доходів компанія не може. В цілому "Турецький потік", "Сила Сибіру" і Nord Stream 2 обійдуться в 20 млрд доларів.

Так, через закон про санкції, прийнятий в США, банки відмовилися брати участь в проекті Nord Stream 2. 

За підсумками першого півріччя "Газпром" отримав від видобутку і продажу газу грошовий потік 446 мільярдів рублів. Але роботи на будівництвах коштували в 1,5 рази дорожче - 746 мільярдів рублів.

Компанія живе в умовах негативного вільного грошового потоку - надходження на рахунки менше, ніж витрати, відзначає Fitch. Погіршує ситуацію грошовий голод федерального бюджету, для втамування якого "Газпром" віддав 116 млрд рублів у вигляді підвищених зборів за ПВКК.

Не слід очікува поліпшень і в 2018 році, прогнозує Fitch: якщо пустити грошовий потік на будівництва, нічого не залишиться на податки, дивіденди і погашення короткострокових зобов'язань.

В цілому, за три роки, "дірка" в бюджеті "Газпрому" складе 15 млрд доларів, підрахували в Ощадбанк CIB в січні. Покривати її доведеться за рахунок боргу.

Збільшити виручку вдалося лише всередині Росії: піднявши тарифи, з населення і бізнесу вдалося зібрати 466,2 мільярда рублів. В Європі, незважаючи на майже 20-відсоткове зростання поставок, дохід від продажів впав на 5,7%, до 1,323 трлн рублів. Позначилося те, що "Газпром" змушений надавати знижки своїм покупцям через поставки СПГ.
Велику знижку навесні після триваючого більше року конфлікту отримала також Білорусія. В результаті дохід від продажів в країни колишнього СРСР також впав - на 9%, до 167,1 млрд руб.

Чистий прибуток "Газпрому" впав в 11,2 рази - до 17,376 млрд руб. Хоча це не завадило правлінню з 14 осіб отримати винагороду в 1,35 мільярда рублів.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]