Генсек НАТО відповів Зеленському чому Україна досі не в НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

 енеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг рекомендував Україні концентруватися не реформах, які дозволять відповідати критеріям Альянсу і наблизять членство в ньому. Так Столтенберг прокоментували питання, що президент України Володимир Зеленський публічно адресував президенту США Джо Байдену: «Чому Україна досі не в НАТО?», передає «Європейська правда».

Столтенберг нагадав, що в 2008 році на бухарестському саміті Альянсу було ухвалено рішення про те, що в майбутньому Україна стане членом НАТО.

«Ми підтримуємо це рішення і всі рішення цього саміту. Але фокус зараз повинен зберігатися на реформах», - заявив генсек НАТО на спільній із головою українського уряду Денисом Шмигалем пресконференції в Брюсселі у вівторок, 9 лютого.

«Я вітаю чіткий меседж прем'єр-міністра про необхідність продовження реформ, щоб переконатися, що Україна має демократичний, політичний контроль над своїми оборонними інститутами і збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інститутів», - зазначив Столтенберг.

Він підкреслив, що реформи не тільки корисні для України, а й наближають її до членства в НАТО, зазначає ZN.ua.

При цьому Столтенберг не став прогнозувати терміни вступу України до Альянсу. Запевнивши, що союзники підтримуватимуть євроатлантичні прагнення України і «підтримуватитуть Україну на шляху до НАТО».

Столтенберг також нагадав, що Україна визнана державою-аспірантом НАТО.

За словами генсека, питання розширення Альянсу обговорюватиметься на саміті НАТО в Брюсселі в 2021 році. Центральною темою саміту стане майбутнє НАТО в найближчому десятилітті.

«Двері НАТО залишаються відкритими», - запевнив Столтенберг.

Шмигаль, у свою чергу, заявив, що Україна розраховує отримати План дій щодо членства в НАТО разом із Грузією.

 

21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.

В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]