Голосіївський суд Києва оголосив у розшук російського адвоката у справі про шахрайство на мільйон доларів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голосіївський суд Києва оголосив у розшук російського адвоката Володимира Філімонова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 19 жовтня.

Чоловіка звинувачують у закінченому замаху на заволодіння  1 млн. 100 тис. доларів США шляхом обману та зловживання довірою. За ці гроші адвокат нібито обіцяв бізнесмену Олексію Душутіну сприяти закриттю кримінальної справи в РФ. 

З березня 2020 року обвинувачений перебуває на території Російської Федерації і на виклики українського суду не з’являється.

Прокурор просив оголосити Філімонова у розшук, а також заочно взяти під варту.

Потерпілий Душутін клопотання підтримав, кажучи, що протягом багатьох років Філімонов брав участь у його незаконному утриманні в слідчому ізоляторі на території РФ. Будучи його захисником, неодноразово вимагав гроші в його матері, вчиняв інші злочинні дії. На території України обвинувачений начебто погрожував йому і намагався шахрайським шляхом заволодіти великою сумою грошей. Із мережі інтернет потерпілому відомо, що Філімонов веде активний спосіб життя, працює.

 

Філімонова затримали у жовтні 2018-го на території України і взяли під варту з заставою 15 млн грн. У травні 2019 року справа надійшла для розгляду по суті і суд зменшив заставу заставу до 5 млн грн, а 19 липня – до 576 тис. грн. У вересні 2019-го обвинуваченого через погіршення здоров’я відпустили під нічний домашній арешт.

У грудні 2019-го в судове засідання Філімонов не прийшов. Його захисники повідомили, що відбулася термінова госпіталізація обвинуваченого інституту Амосова і операція на серці.

Через неявки до суду запобіжний захід у Філімонова закінчився і 14.01.2020 він виїхав за межі України з пункту пропуску Бориспіль-Д у напрямку Мінська.

У судовому засіданні встановлено, що з січня 2020-го Філімонов постійно перебуває на території Російської Федерації.

З березня 2000 року і по теперішній час обвинувачений у жодне засіданні Голосіївського суду Києва не з’являвся.

Адвокат Філімонова переконував, що його підзахисний не прибуває до суду через незадовільний стан здоров’я, на підтвердження чого надав медичну документацію (виписки з історії хвороб, довідки, листки непрацездатності). Крім того, виконавча служба обмежила Філімонова у виїзді за межі РФ, оскільки він є боржником у виконавчому провадженні. Тому адвокат просив зупинити судовий розгляд через тяжку хворобу обвинуваченого.

Згідно з документами, Філімонову видано лікарняний за період з 18.03.2020 по 24.03.2020, з 17.07.2020 він перебував у лікувально-реабілітаційному центрі «Юдино»; 29.10.2020 у Філімонова виявлений COVID-19.

У січні 2021 обвинувачений знову госпіталізований і перебував на стаціонарному лікуванні у медичній установі до початку березня. У червні йому знову видано лікарняний. У період з 17.09.2021 по 30.09.2021 Філімонов перебував на стаціонарному лікуванні у Краснознаменській міській поліклініці. За наслідками лікування у Краснознаменській міській поліклініці встановлений діагноз: ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба ІІІ стадії.

Посилання захисту на те, що Філімонов після виписки з поліклініки був направлений до кардіостаціонару для проведення необхідних медичних досліджень не може свідчити про поважність причин його неприбуття у судові засідання, оскільки суду не надані данні про те, що він дійсно перебуває на час проведення судових засідань в умовах стаціонару. Дані про те, що його направлено до кардіостаціонару можуть свідчити про певні рекомендації для подальшого лікування. У документах з клініки рекомендовано перебування на обліку у лікаря кардіолога, дворазове стаціонарне лікування тощо.

Суд вважає, що захворювання Філімонова не є такими, щоб визнати їх як тяжку тривалу хворобу, яка виключає участь у судовому засіданні.

Дані про те, що Філімонова обмежено у виїзді з території РФ з 22.09.2021 по 22.06.2022 у зв’язку з наявністю заборгованості у виконавчому провадженні, також не можуть вважатися судом беззаперечними. Таке обмеження є тимчасовим і після сплати боргу буде знято. Враховуючи розмір заборгованості, що еквівалентним 13 475 гривень, суд не вважає такий аргумент таким, що доводить поважність причини неприбуття обвинуваченого на судові виклики.

Суд враховує конкретні обставини злочину, в яких обвинувачується Філімонов, а саме закінчений замах на заволодіння 1 млн. 100 тис. доларів США, вчинені шляхом обману та зловживання довірою потерпілого Душутіна.

Суд задовольнив клопотання прокурора і заочно обрав Філімонову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також оголосив його у розшук.

До розшуку обвинуваченого розгляд справи в суді зупинено.

Виконання ухвали в частині затримання та розшуку Філімонова покладається на ГУ СБУ в м. Києві та Київській області. У реєстрі МВС інформація про розшук обвинуваченого поки що відсутня.

У 2018 російському бізнесмену Олексію Душутіну, який проживав у Києві, начебто запропонували за гроші закрити кримінальну справу в Росії щодо шахрайства в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 30 та ч. 4 ст. 159 КК РФ), а також вирішити питання щодо не оголошення особи у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

Всього у справі троє підозрюваних.  Двоє із них російські адвокати – Георгій Левчук і Володимир Філімонов, а третій – громадянин України, Тимофій Нагорний, колишній чоловік олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики. Справи усіх трьох слухаються окремо.

Інший адвокат-підозрюваний начебто отримав від Душутіна 500 тис. євро імітаційними купюрами

Усім трьом інкримінується шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою. Нагорний також звинувачується у державній зраді. Раніше представники СБУ на брифінгу повідомили начебто Нагорного завербувало ФСБ і він мав створити в Україні проросійську політичну партію.

Бізнесмена Душутіна у 2012 році затримали в Росії за підозрою в замаху на шахрайство в особливо великих розмірах. Його взяли під варту. У слідчому ізоляторі Москви чоловік перебував з 15 лютого 2012 року по 17 липня 2017 року. У липні 2017-го суд змінив йому запобіжний захід на домашній арешт, після чого він, побоюючись за власне життя, виїхав на постійне місце проживання до Канади.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]