Громадські і культурні діячі вимагають прийняття закону про українську мову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Відомі українські громадські й культурні діячі звернулися до Верховної Ради з проханням зареєструвати оновлений законопроект №5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

За словами авторів звернення, він дасть Україні «реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови», повідомляє cultprostir.ua.

«Ми закликаємо Президента, голову Верховної Ради, членів уряду, всі політичні сили й громадські об’єднання, які розуміють вагу питання, кожного народного депутата і кожного відповідального громадянина відкинути зовнішній тиск і необґрунтовані упередження і разом підтримати закон про українську мову як важливий крок на шляху національної єдності і державного розвитку України», – йдеться у зверненні.

Під цим документом підписалися письменники і поети Іван Андрусяк, Юрій Винничук, Іван Драч, Олександр Ірванець, Дмитро Павличко, Василь Шкляр, Мар’яна Савка, Іван Малкович, акторка Ірма Вітовська, лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк, лідер гурту Kozak System Іван Леньо, журналісти Юрій Макаров, Віталій Портниковта інші.

Попередній варіант законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» парламент зареєстрував у січні 2017 року. Нещодавно випустили його оновлену й допрацьовану версію, яку вже підтримали Міністерство культури, Міністерство науки й освіти, Міністерство молоді та спорту, Держкомтелерадіо, численні громадські організації, університети та окремі лідери думок.

«Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, передбачає дієву систему контролю і санкції за порушення, скасовує одіозний закон Ківалова-Колесніченка.

Водночас проект не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу», – пояснюють ініціатори звернення.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]