Кількість прихожан УПЦ КП зросла до 28,7%

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні прихожанами Української православної церкви Київського патріархату наразі вважають себе 28,7% опитаних, ця цифра поступово зростає, а УПЦ (Московський патріархат) тільки 12,8%.

Такі дані соцопитування представив Центр Разумкова в четвер, передає lb.ua.

При цьому з року в рік частка віруючих Київського патріархату збільшується (з 15,1% у 2010 році до нинішніх показників), а частка послідовників Московського патріархату зменшується (з 23,6% до нинішніх за той же період).

 Традиційно популярною самоідентифікацією є "просто православний". Таким себе вважає майже кожен четвертий (23,4%). Сукупно православні стабільно складають приблизно 2/3 населення. 

Рекордна кількість віруючих за всі роки досліджень віднесла себе до греко-католиків - 9,4%. Для порівняння, в 2013 році парафіянами цієї церкви називали себе 5,7% опитаних.

Також зафіксовано зростання протестантів до показника 2,2%. Тих, хто вважає себе просто християнином, 7,7%. 

Мусульмани взагалі не потрапили в результати опитування.

Частка тих, хто себе не ідентифікує з жодною релігією, виявилася найменшою за всі роки опитувань - 11%.

На тлі зростання кількості віруючих УПЦ КП збільшився рейтинг Патріарха Філарета. Зараз баланс між довірою і недовірою становить + 23%. У митрополита УПЦ МП Онуфрія відповідний баланс лише + 5,9%, у глави УГКЦ архієпископа Святослава + 13,1%, а у митрополита УАПЦ Макарія + 7,3%. Єдиний, кому не довіряють, - патріарх Російської православної церкви Кирило. У нього співвідношення -29,3%, це найбільший антирейтинг глави РПЦ протягом усіх років опитувань в Україні.

В цьому році соціологи крім стандартного питання про довіру Церкви вирішили деталізувати, яким саме Церквам довіряють українці. Виявилося, що Київському патріархату довіряє 37,8% опитаних, УПЦ (МП) - 11,7%, УГКЦ - 9,2%, євангельським християнським церквам - 1,9%, УАПЦ - 0,9%, а Католицькій церкві - 0.5 %. При цьому кожен п'ятий не довіряє жодній церкві.

Опитування проведене з 23 по 28 березня 2018 з усієї території України, за винятком тимчасово анексованою АР Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]