Кількість скарг на порушення Закону про мову чиновниками стабільно висока - Кремінь

|
Версия для печатиВерсия для печати

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» забезпечив захист української на законодавчому рівні, і його роль складно переоцінити.

Про це написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці з нагоди другої річниці ухвалення мовного закону.

«Сьогодні пам'ятний день у новітній історії України. 25 квітня 2019 року був ухвалений історичний Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» .. Роль мовного закону складно переоцінити. Адже він регулює використання української мови як єдиної державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, як це визначено у головному документі країни – Конституції», - зазначив мовний омбудсмен.

Він нагадав, що цей закон забезпечує пріоритетність української мови у державному управлінні, освіті, науці, культурі, сфері обслуговування тощо.

«Нарешті українська мова, як одна з основ нашої безпеки і незалежності, захищена на законодавчому рівні. І це не можна не помітити - української насправді стає більше і на вулиці, і у сфері обслуговування, і у теле- та радіоефірах», - констатує Кремінь.

Він підкреслив, що незважаючи на численні атаки на мовний закон, неодноразові спроби його скасувати чи здійснити ревізію окремих норм, закон діє і має підтримку переважної більшості суспільства.

За словами мовного омбудсмена, після того, як 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 «мовного закону», якою передбачений повний перехід сфери обслуговування на державну мову, надійшла велика кількість повідомлень від громадян про порушення їхніх прав на отримання інформації та послуг українською. «Проте вже зараз можемо констатувати, що ситуація значно стабілізувалася», - наголосив уповноважений.

Водночас він відзначив, що у 2021 році, на 30-му році Незалежності, стабільно високою залишається кількість звернень громадян щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Це практично десята частина від усієї кількості скарг. Неприпустимо, коли в умовах війни на Сході країни деякі посадовці ігнорують державну мову та підігрують агресорові», - заявив мовний омбудсмен.

Він висловив сподівання, що у 2021 році Кабінет Міністрів затвердить Державну програму сприяння опануванню державної мови, а кожен громадянин матиме гарантоване право доступу до безкоштовних державних курсів із вивчення української.

«Зі свого боку, ми розраховуємо на інтеграцію України до європейської мовної спільноти та докладемо всіх зусиль для вступу до Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL). Це дасть нам змогу і на європейському майданчику формувати стратегію захисту української мови як майбутньої мови Європейського Союзу», - зазначив уповноважений.

Він закликав українцв захищати державну мову разом, спілкуючись українською на роботі і в родині, слухаючи українську музику, купуючи українську книгу, створюючи і популяризуючи якісний українськомовний контент.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]