Китай змусив Україну поступитись принципами, шантажуючи блокуванням постачання вакцин

|
Версия для печатиВерсия для печати

Двоє дипломатів із західних країн розповіли інформагенції АР, що Пекін нібито тиснув на Київ, аби він не підтримав міжнародний заклик Канади розслідувати ситуацію з дотриманням прав людини в Китаї.

Пекін змусив Київ відкликати підтримку заклику до посилення контролю за дотриманням прав людини в Китаї. Задля цього Китай шантажував Україну затримками постачань вакцини від коронавірусу. Про це у п'ятницю, 25 червня, повідомляє інформагенція AP з посиланням на двох дипломатів із країн Заходу, які розповіли про це на умовах анонімності, зазначає Deutsche Welle.

Раніше Канада передала до Ради з питань дотримання прав людини в Женеві заяву, в якій Китай закликають забезпечити безперешкодний доступ міжнародних спостерігачів до Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону, де мешкають уйгури та інші національні меншини. Деякі правозахисні організації повідомляють про жахливі умови утримання та трудову експлуатацію нацменшин у так званих "виховних таборах" у Сіньцзяні. Китай заперечує ці закиди.

Україна стала 45-ю державою, яка підтримала заклик Канади. Однак у четвер, 24 червня, українська делегація відкликала свою підтримку. За даними AP, Пекін пригрозив заблокувати постачання 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу до України. В обмін на постачання вакцин Пекін вимагав, щоб Київ не підтримав документ, стверджують дипломати, на яких посилається агенція.

Україна замовила 1,9 мільйона доз вакцин CoronaVac виробництва китайського концерну Sinovac Biotech. На початку травня Україна отримала 1,2 мільйона доз вакцин.

Китайський уряд і раніше вдавався до тиску на інші країни, щоб ті не критикували ситуацію навколо дотримання прав людини в Китаї, стверджує АР.

Рада з питань дотримання прав людини в Женеві засідає до 13 липня. Протягом цього часу держави можуть засвідчувати свою підтримку заяв і резолюцій.

Днями Вашингтон заборонив імпорт деталей для сонячних панелей із Китаю.Причина: для виробництва цієї продукції може використовуватися примусова праця, заявили в Білому домі.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]