Колишня слідча поліції відсудила 900 тисяч за звинувачення у підпалі будинку суперниці

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області стягує колишній слідчі поліції 900 тисяч гривень моральної шкоди за дії правоохоронних органів.

Про це інформує «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 25 травня.

За матеріалами кримінальної справи, у 2002 році слідча поліції приревнувала свого цивільного чоловіка, який був директором бази відпочинку в смт Кирилівка, до іншої жінки – співробітниці бару. Слідча начебто переконала двох колишніх працівниць бази, що їх звільнили саме через нову коханку директора і підмовила спалити будинок суперниці.

За версією обвинувачення, слідча поліції сама вручила неповнолітнім дівчатам пляшки із бензином і дала гроші на таксі. Після спалення будинку зловмисниці були викриті і вказали на замовницю. Жінку звинуватили у знищенні чужого майна і втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність.

Сама ж слідча провину не визнавала. В одному із вироків по цій справі зазначено, що вона відмовилась давати показання.

 

У 2010 році жінку засудили до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільнивши з випробуванням на один рік. Апеляція скасувала цей вирок. У 2012-му суд призначив 3 роки, звільнивши із випробуванням на 1 рік, виправдавши від втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, бо суд вирішив, що обвинувачена не знала віку дівчат. Але вирок знову скасували.

У 2013 році справу повернули на додаткове розслідування. У 2020-му жінка звернулася з заявою до прокуратури Запорізької області та дізналась, що кримінальне провадження закрито у зв’язку з відсутністю в її діях складу злочину.

Жінка подала позов про компенсацію, кажучи, що 12 років перебувала під слідством та судом, щодо неї обирались запобіжні заходи, вона утримувалась під вартою.

Позивачка вимушено покинула роботу слідчого, на посаді якого працювала більше 27 років, в ЗМІ щодо неї були розповсюджені відомості про її причетність до злочину, втрачено авторитет та довіру з боку колег по роботі, знайомих і оточення. Під час досудового розслідування вона була вагітною, що негативно відобразилося на пологах (зроблено кесарів розтин). Жінка більше трьох місяців провела під вартою, не бачила своїх неповнолітніх дітей, вирішувалось питання про направлення їх до інтернату, не бачила свою матір. Після звільнення зі слідчого відділу Мелітопольського ГУМВС, вона змушена була шукати іншу роботу для утримання сім’ї, мусила виїхати за кордон, де працювала і таким чином утримувала сім’ю, що змінило спосіб її життя. 

Свої моральні страждання громадянка оцінила в 1,5 млн грн.

Суд присудив компенсацію із розрахунку 6000 тисяч гривень мінімальної заробітної плати ( на час розгляду справи) за 150 місяців під слідством і судом.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]