Комітет ПАРЄ відхилив список кандидатів від України на посаду судді ЄСПЛ


Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини оцінив список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, поданих, зокрема, Україною, і рекомендував відхилити його.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на рішення комітету, опубліковане на сайті ПАРЄ.
"Комітет провів співбесіду з усіма кандидатами 16 вересня 2021 року. Комітет рекомендує Асамблеї відхилити список, тому що не всі кандидати відповідають критеріям для обрання суддею Європейського суду з прав людини, та звернутися до України з проханням подати новий список кандидатів", - йдеться у рішенні.
Зазначається, що серед кандидатів, запропонованих Україною - Микола Гнатовський, Олександр Мережко та Гаяне Нуріджанян. Формально найбільш відповідає вимогам лише Микола Гнатовський.
Голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева зазначила у коментарі у Фейсбуці, що це ще не остаточне рішення.
"Ніхто поки що третій конкурс не проводить. Українська делегація йтиме по процедурі, для збереження списку фіналістів, який включає двох чудових кандидатів і кандидатку. Засідання ПАРЄ - наступного тижня", - написала вона.
Як повідомлялося, осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відбудеться у Страсбурзі з 27 по 30 вересня 2021 року в змішаному форматі.
Микола Гнатовський – правозахисник, який із 2015 до 2021 року очолював Комітет Ради Європи із запобігання тортурам. Видання “Європейська правда” зазначає, що він є одним з найтитулованіших юристів-міжнародників з України, пов’язаних із Радою Європи.
Гаяне Нуріджанян – магістерка права Кембридзького університету, яка має досвід роботи в Раді Європи, Європейському суді з прав людини та Міжнародному кримінальному суді. Наразі вона викладає міжнародне та європейське право в Києво-Могилянській академії, однак, як наголошують журналісти, не має досвіду правозахисної діяльності.
Олександр Мережко – народний депутат від партії “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та віцепрезидент ПАРЄ від України.
Відомо, що кандидатом на посаду судді ЄСПЛ може бути громадянин України з високими моральними якостями, який має вищу юридичну освіту не нижче, ніж ступінь магістра. Він або вона повинні мати не менш ніж 10 років досвіду роботи у сфері права або стаж наукової чи науково-педагогічної діяльності в цій сфері або в галузі захисту прав людини та основоположних свобод.
Майбутній суддя водночас має ґрунтовно знати положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколи до неї та практику Європейського суду з прав людини, а також вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи, наприклад англійською або французькою.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:59
- Розвідка попереджає про спробу наступу військ рф на Запоріжжя
- 15:33
- В Україні воюють 9 установок HIMARS та аналогічних систем - Данілов
- 15:10
- The Economist: З чим залишиться Британія після відходу Джонсона
- 14:50
- Джонсон подав у відставку з поста лідера партії, але керуватиме урядом до обрання наступника
- 14:31
- Міжнародні резерви України за місяць скоротилися на 9%
- 14:15
- Під контролем окупантів в Україні перебувають 13 нацпарків та 10 заповідників
- 13:55
- Фінляндія також відгородиться від росії парканом
- 13:29
- Видобуток нафти на російському родовищі "Сахалін-1" обвалився в 22 рази через санкції
- 13:01
- У Полтаві суддя призначив умовне покарання відомому бандиту - помічнику Іллі Киви, у якого знайшли дві гранати
- 12:41
- З Путіним потрібно розібратися так само, як з Алем Капоне - The Atlantic
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .