Комітет ПАРЄ відхилив список кандидатів від України на посаду судді ЄСПЛ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини оцінив список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, поданих, зокрема, Україною, і рекомендував відхилити його.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на рішення комітету, опубліковане на сайті ПАРЄ.

"Комітет провів співбесіду з усіма кандидатами 16 вересня 2021 року. Комітет рекомендує Асамблеї відхилити список, тому що не всі кандидати відповідають критеріям для обрання суддею Європейського суду з прав людини, та звернутися до України з проханням подати новий список кандидатів", - йдеться у рішенні.

Зазначається, що серед кандидатів, запропонованих Україною - Микола Гнатовський, Олександр Мережко та Гаяне Нуріджанян. Формально найбільш  відповідає вимогам лише Микола Гнатовський.

Голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева зазначила у коментарі у Фейсбуці, що це ще не остаточне рішення.

"Ніхто поки що третій конкурс не проводить. Українська делегація йтиме по процедурі, для збереження списку фіналістів, який включає двох чудових кандидатів і кандидатку. Засідання ПАРЄ - наступного тижня", - написала вона.

Як повідомлялося, осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відбудеться у Страсбурзі з 27 по 30 вересня 2021 року в змішаному форматі.

Микола Гнатовський – правозахисник, який із 2015 до 2021 року очолював Комітет Ради Європи із запобігання тортурам. Видання “Європейська правда” зазначає, що він є одним з найтитулованіших юристів-міжнародників з України, пов’язаних із Радою Європи.

Гаяне Нуріджанян – магістерка права Кембридзького університету, яка має досвід роботи в Раді Європи, Європейському суді з прав людини та Міжнародному кримінальному суді. Наразі вона викладає міжнародне та європейське право в Києво-Могилянській академії, однак, як наголошують журналісти, не має досвіду правозахисної діяльності. 

 

Олександр Мережко – народний депутат від партії “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та віцепрезидент ПАРЄ від України.

Відомо, що кандидатом на посаду судді ЄСПЛ може бути громадянин України з високими моральними якостями, який має вищу юридичну освіту не нижче, ніж ступінь магістра. Він або вона повинні мати не менш ніж 10 років досвіду роботи у сфері права або стаж наукової чи науково-педагогічної діяльності в цій сфері або в галузі захисту прав людини та основоположних свобод.

 

Майбутній суддя водночас має ґрунтовно знати положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколи до неї та практику Європейського суду з прав людини, а також вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи, наприклад англійською або французькою.

«Аргумент»

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]