Компанія Microsoft звинуватила російських хакерів в атаках на аналітичні центри ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компанія Microsoft вдруге за півроку виявила пов'язану з російським урядом операцію, спрямовану проти впливових аналітичних центрів, які займають критичну позицію щодо Росії.

Про це компанія повідомила в своєму блозі, передає Голос Америки.

Йдеться про атаки з використанням методики «адресного фішингу», коли хакери розсилають фальшиві листи з метою заманити людей на сайти, які виглядають автентичними, але на ділі дозволяють зловмисниками проникнути в корпоративні комп'ютерні системи своїх жертв.

Як стверджує Microsoft, атаки були пов'язані з хакерським угрупованням APT28 - підрозділом російської військової розвідки, причетної до втручання у вибори в США в 2016 році.

Мішенню хакерів стали понад 100 європейських співробітників Німецького фонду Маршалла, німецького відділення Аспенський інституту та Німецького товариства зовнішньої політики - впливових організацій, що займаються питаннями трансатлантичної політики.

Атаки відбувалися в жовтні-грудні 2018 року, напередодні виборів до Європарламенту в травні цього року. Вони свідчать про безперервну агресивної кампанії з боку російських агентів з метою підриву демократичних інститутів в країнах, які вони вважають противниками.

Це вже другий раз за останні шість місяців, коли Microsoft публічно повідомляє про свої зусилля з протидії угрупованню APT28, яку також іноді називають Strontium або Fancy Bear (Microsoft використовує виключно назву Strontium).

Незадовго до проміжних виборів в США Microsoft знешкодила фішингові операції, спрямовані проти впливових консервативних організацій і американського Сенату. Тоді APT28 створила підроблені сайти, що імітують сайти цих організацій і власність Microsoft. Хакери також видавали себе за колег постраждалих.

«Атаки, які ми спостерігали недавно, укупі з іншими атаками, які ми обговорювали в минулому році, наводять на думку про постійні зусилля, спрямовані проти демократичних організацій, - говориться в повідомленні в блозі компанії. - Вони підтверджують попередження європейських лідерів про рівень загрози, який нам слід очікувати в Європі в цьому році ».

Компанія отримала судовий ордер про переведення доменних імен на свої власні сервери, заявивши, що підроблені сайти є порушенням прав інтелектуальної власності компанії, після чого закрила їх.

Директор Німецького фонду Маршалла з комунікацій Ендрю Колб заявив, що він не здивований тим, що його організація стала мішенню для Росії.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]