Кожен другий українець не знає своїх прав та не розуміє, як їх захистити

|
Версия для печатиВерсия для печати

Майже 50% громадян України не знають своїх прав та не розуміють, як їх захистити.

Про це сказала перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова , виступаючи з вітальним словом на відкритті Всеукраїнського тижня права, повідомляє Укрінформ.

"Майже 50% наших громадян не знають і не розуміють, які саме права їм належать, яким чином їх захистити, до кого звертатися, який орган відповідальний за відновлення тих чи інших прав", - сказала Сукманова.

Вона додала, що в рамках загальнонаціонального проекту "Я маю право", Міністерство юстиції з травня 2017 року вже зробило кілька проектів: "Стоп булінг", "Стоп насильство", " Маски шоу стоп", "Чужих дітей не буває".

Сукманова також додала, що завдяки реалізації проекту "Чужих дітей не буває", " ми побачили, що майже 40% всіх виконавчих проваджень, які зареєстровані в нашій країні, це виконавчі провадження по стягненню аліментів".

"Тобто це 40% батьків, які не розуміють зміст прав та свобод дитини і зміст свого обов'язку щодо утримання свої дитини", - зауважила перший заступник міністра, наголосивши, що з початку року з недобросовісних батьків стягнено понад 4 млрд грн аліментів.

Як повідомлялося, 10 грудня в Україні стартує Всеукраїнський тиждень права - масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.

Зокрема, протягом 10-16 грудня по всій Україні всі органи державної влади та громадські організації будуть проводити різноманітні заходи, спрямовані на правопросвітництво - розповідатимуть людям, які у них є права, як ними скористатись і як захистити.

Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, який заснований 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]