Кривонос розповів про секретну операцію щодо повернення Криму, яку зірвали зрадники (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Підготовка Росії до анексії Криму в 2014 році не стала для Збройних сил України несподіванкою, військові готували спецоперацію з протидії планам Кремля. Реалізувати її завадили зрада і відсутність наказу.

У рамках спецпроєкту «Як Росія захопила Крим» журналісти «Крим.Реаліі» говорили з ексзаступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом, командиром 35 ОМБр полковником Миколою Паласом та іншими учасниками спецоперації.

Кривоніс підтвердив підготовку секретної операції. За його словами, на фінальну стадію вона вийшла в лютому, почати спецоперацію планували в перших числах березня.

В авангарді спецоперації мали бути найбільш боєздатні підрозділи Високомобільних десантних військ ЗСУ: 25-а повітряно-десантна бригада, 79-а аеромобільна бригада (Миколаїв), 36-а бригада берегової охорони.

«ЗСУ розглядали варіант захоплення наших територій. І багато військових частин були орієнтовані діяти згідно з цим планом, щоб відбити можливі спроби захоплення територій. Серед них і частини ВДВ: 25-а повітряно-десантна бригада і 79-а аеромобільна бригада... Вони повинні були увійти до Криму, зайняти позиції і посилити те угруповання в Криму, яке було на той час у ЗСУ», - каже військовий.

За словами Кривоноса, у Генеральному штабі ЗСУ розробили триетапний план звільнення півострова. На той момент у Криму на планових військових навчаннях вже перебувала розвідрота 25-ї бригади під командуванням Паласа, туди ж мали перекинути розвідників з Кіровоградського полку спецпризначення та 79-ю бригаду.

Бригада була укомплектована 800 десантниками зі штатною стрілецькою зброєю і технікою: БМД-2 - бойові машини десанту, озброєні 30 мм автоматичною артилерійської гарматою. Важке озброєння везли військовими вантажівками КамАЗ і «Урал».

Підрозділ з Дніпропетровської області розташували неподалік від військових 36-ї бригади в Перевальному. Але комбриг Сергій Стороженко здав підрозділ без бою - росіянам передали зброю і техніку, а сам він агітував військовослужбовців переходити на бік ворога.

Українські десантники були готові і атакувати, і першими відкривати вогонь, переконаний Микола Палас, але наказу не було.

«У той час бойової потужності набагато більше було. Тому що у нас БМД-2 - це 30-й калібр, а у них там ці «Тигри» якісь, броньовані машини якісь незрозумілі. Там калібр може 12,5-12,7. Там вистачило б одних рішучих дій, щоб це все спалити. Якби була така команда», - підсумовує офіцер.

Нагадаємо, в лютому 2014 року на території Криму з'явилися «зелені чоловічки» – військові без розпізнавальних знаків, - які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російська влада відкидала обвинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ.

У березні Росія анексувала Крим після фіктивного «референдуму». Згодом президент РФ Володимир Путін заявив, що «Росія ніколи не заперечувала, що «зелені чоловічки» були частиною спецоперації з окупації українського півострова».

Також нагадаємо: Президент Володимир Зеленський заявив, що в разі нападу РФ на Україну з боку окупованого нею Криму "буде велика війна" і будуть мобілізовані і чоловіки, і жінки.

У відповідь на це Кривонос зазначив, що мобілізація і жінок і чоловіків у разі нападу Росії не матиме сенсу, оскільки для бою потрібно мати військовий вишкіл, а велика кількість громадян України не знають, як воювати. Тому вони не зможуть ефективно протистояти ворогу.

Після цього Зеленський звільнив Сергія Кривоноса з посади заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]