КС "завернув" законопроєкт про підпорядкування НАБУ і ДБР президенту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конституційний суд України (КС) визнав частково неконституційними положення законопроєкту, який передбачає право президента призначати і звільняти керівників Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна.

Конституційний суд визнав, що законопроєкт №1014 про внесення змін до статті 106 Конституції України не відповідає частині першій статті 157.

При цьому КС визнав законопроєкт таким, що відповідає частині другій статті 157 та ст. 158.

Тобто, суд встановив, що законопроєкт порушує баланс повноважень президента і Кабінету міністрів України, принцип розподілу влади.

Нагадаємо, що депутати відправили в Конституційний суд 7 законопроєктів президента про зміни до Основного закону: №1013 (скасування адвокатської монополії), 1014 (право президента утворювати незалежні регуляторні органи, призначати й звільняти голів ДБР і НАБУ), 1015 (надання народу права законодавчої ініціативи), 1016 (уповноважені Верховної Ради), 1017 (зменшення кількості нардепів до 300), 1027 (позбавлення нардепів мандата за прогули і кнопкодавство), 1028 (консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи ВР).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]