Ліні Костенко - 90

|
Версия для печатиВерсия для печати

19 березня видатній поетесі сучасності Ліні Костенко виповнилося 90 років.

 

Міністерство культури, молоді та спорту України привітало поетесу Ліну Костенко з днем народження, повідомляє Україна молода.

 

"Ліні Василівні Костенко - 90. Вона - голос і сила сучасної української поезії. МКМС вітає - многая літа, Поетесо", - йдеться у повідомленні відомства.

 

Лауреат Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесний професор «Києво-Могилянської академії» свого часу відмовилася від звання Героя України, але у різних рейтингах відомих людей і моральних авторитетів країни зазвичай посідає одне з чільних місць.

 

Ліна Костенко – лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989).

 

 

 

Поетеса народилася 19 березня 1930 року в Ржищеві Київської області. Першу поетичну збірку «Проміння землі» видала у 1957 році.

 

Автор понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого».

 

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. З 1961 до 1977 року принципово не друкувалася.

 

За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.

 

Останніми роками Ліна Костенко не з’являється не публіці, живе письменниця у Києві.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]