Людству загрожує глобальний дефіцит води вже найближчим часом – ЮНЕСКО

|
Версия для печатиВерсия для печати

У найближчі 10 років людство може зіткнутися з глобальним дефіцитом води.

Прісної води насправді мало, її стає все менше і менше, йдеться в щорічній доповіді ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури), присвяченій Всесвітньому дню водних ресурсів.

Згідно незалежними оцінками, до 2030 року дефіцит води у світі становитиме 40%. Цю ситуацію погіршать такі глобальні проблеми, як COVID-19 і зміна клімату.

Проблеми з доступом до водних ресурсів є й в Україні. 

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, стан екосистемних послуг прісноводних ресурсів в Україні перетнув позначку "високий ризик" і прямує до статусу "дуже високий ризик".

Серед причин:

  • зменшення площі природних ландшафтів через розорювання задля потреб сільського господарства,
  • втручання у вільну течію річок (випрямлення та перегородження) і забудова берегів,
  • осушення водно-болотних угідь.

"До прикладу, на Поліссі за останні 100 років було осушено понад 1 млн га боліт. 

Це катастрофічно велика кількість втраченого цінного ресурсу. Адже болота є одними з найбільш важливих для забезпечення якості життя екосистем. Вони утворюються упродовж тисяч років і мають суперсилу: утримання і збереження води. 

Болото вміщує її більше, ніж співставне за площею озеро. Мохи та інші рослини болітт не дозволяють воді випаровуватися і накопичують її", –  розповідає Інна Гоч, керівниця напряму "Вода" WWF-Україна.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]