Міністр охорони здоров'я каже, що ситуація з COVID-19 близька до катастрофічної


Ситуація з COVID-19 близька до катастрофічної і кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Верховній Раді 3 листопада, повідомляє УП-Життя.
"Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову вводять жорсткі карантинні обмеження не просто так", - розповів Степанов.
За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн. "Попереду важкі часи. Наступні слова багатьому не сподобаються, але це факт. Немає когось окремого відповідального за боротьбу з ковідом.
Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповісюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби. Ми не можемо за вас виконати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе", - сказав міністр.
Степанов нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції і носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально - звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку оточуючих. "Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю - неможливо", - додав міністр.
Також Степанов зазначив, що у МОЗ планують збільшити кількість ліжко-місць на декілька десятків тисяч. "Ресурс медичної системи є обмеженим - і становить він 52 тисячі ліжок. Це 30% від усієх кількості по країні. Інші хвороби не робили канікули у зв’язку з коронавірусом.
Зараз МОЗ працює над збільшенням кількості ліжок ще на декілька десятків тисяч. Але з якою кількістю ми б не додавали місця, коронавірус розповсюджується значно швидше", - розповів міністр. За його словами, якщо заповнення ліжок сягне 100%, МОЗ почне застосовувати протоколи медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з більшими шансами на виживання.
За добу 2 листопада в Україні діагноз COVID-19 підтвердили 8 899 особам - це антирекорд, померли 157 хворих, одужали 5 100 пацієнтів.
В тему:
- Скільки хворих на COVID-19 насправді є в Україні?
- "Не паниковать" - мало. Как нам всем надо менять поведение из-за COVID-19
- 2019-nCoV: бомба планетарного масштаба
- Коронавирус Covid-19: почему надо действовать прямо сейчас
- Коронавірус COVID-19: куди звертатись і що робити - інструктаж МОЗ (ВІДЕО)
- Офіційно: Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 (постанова Кабміну)
- Когда появится вакцина от коронавируса?
- 13 мифов о коронавирусе. Что нужно знать, чтобы не поддаваться панике
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок в Україні сухо тільки в регіоні Карпат, вдень до +27 - +34°С (МАПА)
- 19:12
- Наталя Зарицька, голова ГО «Жінки зі сталі», дружина полоненого азовця: Я відповідаю по телефону абсолютно всім, бо чекаю на дзвінок від чоловіка
- 18:08
- Російські траулери навмисно нищать підводні кабелі у водах Норвегії
- 17:11
- Влада США назвала TikTok "вовком в овечій шкурі" та вимагає видалити його з App Store і Google Play
- 16:40
- Масований обстріл Слов’янська та Краматорська, багато жертв
- 15:04
- Yle: Влада фінського міста Лаппеєнранта хоче розмістити базу НАТО в Південній Карелії, в 180 кілометрах від Санкт-Петербургу
- 14:09
- Експорт із України: на скільки скоротився, що вивозиться і куди
- 13:05
- Експерти порахували суму для відновлення житлового фонду та ЖКГ
- 12:03
- 800 тисяч українців втратили житло через вторгнення росії
- 11:04
- Німеччина готується до припинення постачання газу з рф найближчими днями
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .