Медикам України підвищать мінімальну зарплату – указ президента (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної зарплати медикам. Він підписав документ під час виступу в День медика.

“Сьогодні, навіть в умовах обмеженого бюджету, ми поступово збільшуємо заробітні плати медикам. Щоразу, коли це відбувається, я кажу, що це лише перші кроки… І одним з таких кроків для досягнення цієї мети стане підписаний мною сьогодні, зараз, указ… Указ встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці – не менш 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу і не менше 20 тис. грн для лікарського складу”, - заявив Зеленський.

За його словами, зараз уряд починає готувати проєкт держбюджету на 2022 рік. Зеленський очікує, що він стане "чітким сигналом про відновлення престижу та важливої ролі медиків в українському суспільстві".

Наприкінці 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що в наступні два роки значно збільшиться фінансування медичної галузі - на 60%. Він також пообіцяв, що вже у поточному році зарплата медиків зросте на 30%.

Повідомлялося, що у 2020 році через пандемію коронавірусу, кількість кадрів у сфері охорони здоров'я в Україні зменшилася на 5%. Зокрема, середня зарплата у сфері охорони здоров'я виявилася значно нижчою за середню зарплату по країні, а медики найчастіше отримують мінімальну зарплату.

Станом на грудень 2020 року в Україні було зареєстровано 735 тисяч працівників охорони здоров'я, з яких 83% - жінки. Частка всіх державних витрат на охорону здоров'я в Україні виявилася нижче середнього показника в ВООЗ-Європі (3% ВВП у 2019), а прямі витрати приватних домогосподарств - вище середнього показника в ВООЗ-Європі (46% в Україні й 27% в Європі).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]