Медики прогнозують нову хвилю захворювань на COVID-19 через 10-12 діб

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Нову хвилю коронавірусу в Україні слід очікувати через 10-12 діб, прогнозує головний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. Про це він повідомив в ефірі програми «Новини Приазов’я» на Радіо Свобода.

«Буду вам казати відверто, у нас є 10-15 діб на те, щоб підготуватися максимально до наступної хвилі пандемії COVID-19 в Україні. Тому для мене бустерні й додаткові дози – це питання працюючих стаціонарів. Найважче, коли пацієнти поступають у лікарню, а лікарі хворіють і там нема, кому працювати», – зазначив він.

За словами санітарного лікаря, судячи з ситуації, яка зараз складається з розвитком пандемії в Сполучених Штатах та Європі, такої хвилі, яка очікується в Україні, ще не було.

Слова Ромаскевича щодо прогнозів нової хвилі епідемії коронавірусу через штам «омікрон» в Україні підтверджує також лікар-імунолог Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України Борис Донськой.

«Варто готуватися, причому я навіть не певен, що в нас є 10-12 днів. Я думаю, що зростання (захворюваності – ред.) піде одразу, в перші дні, як діти підуть до школи. Те що він («омікрон» – ред.) вже є в Україні – це факт. Він просто шаленими темпами дає зростання, тому не думаю, що в нас є ці 10-12 днів», – сказав він в ефірі програми.

Дуже заразний варіант «омікрон» призвів до рекордного зростання захворюваності в десятках країн. Фахівці схиляються до думки, що цей штам викликає менш тяжкий перебіг хвороби та меншу смертність, ніж попередні штами, особливо для вакцинованих. Однак експерти в галузі охорони здоров’я також попереджають, що велика кількість хворих переповнить лікарні по всьому світу.

 

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус заявив раніше цього тижня, що «омікрон» не слід класифікувати як легкий варіант, оскільки він «призводить до госпіталізації та смертей людей».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]