На Донбасі відбувся обмін заручників на засуджених злочинців


На Донбасі відбувся наймасштабніший за роки війни обмін заручників.
Як повідомляють з місця подій кореспонденти українських ЗМІ, на українську територію повернулися 74 заручника: 16 українців перебували у полоні самоназваної «ЛНР» 58 українців - «ДНР».
Серед звільнених з полону самоназваної «ЛНР» — Владислав Овчаренко, Артем Ахмеров, Валентин Богдан та Едуард Неделяєв. Серед звільнених з полону «ДНР» — вчений Ігор Козловський, громадський активіст Володимир Фомічов та військовий Олексій Кириченко, який перебував у полоні з 2014-го року.
Як повідомляє кореспондентка Громадського, Фомічов після звільнення вигукнув Макіївка — це Україна. Також звільнені вигукували «Слава Україні!»
Україна передала в окупований Луганськ 73 людей замість 99-ти. У Донецьк — 165 замість 207-ми. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, відбули покарання і звільнені з-під варти, тому не приїхали на обмін.
Також є частина людей, які приїхали на обмін, але відмовилися повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб.
Лутковська зазначила, що кожного з них запитували у присутності представників Червоного Хреста про те, чи хочуть вони повертатися на непідконтрольні Україні території.
Попередньо повідомлялося про те, що обмін відбудеться за формулою «306 на 74» (українська сторона передасть 306 людей, бойовики — 74).
В тему:
- Росія наполягає на передачі Україною як вже звільнених, так і тих, хто не бажає повертатися
- Десятки прихильників «ДНР/ЛНР» відмовляються повертатися на окупований Донбас, — Лутковська
- На зустрічі звільнених заручників в аеропорту «Бориспіль» попіариться керівництво держави
- 14 місяців поспіль не було обміняно жодної людини, гарантій обміну немає, — Кучма
- У Порошенка засекретили «таємний пул журналістів», які висвітлюватимуть обмін заручниками
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:55
- Усі дисертації - незалежно від дати захисту - можуть бути перевірені на плагіат – Верховний Суд
- 09:38
- Трамп проти зниження цінової межі на російську нафту – Bloomberg
- 08:00
- Спиняти росіян на Дніпропетровщині доведеться, можливо, аж через 40 км - військовий
- 21:32
- Найбільш резонансні справи та угоди з ВАКС: від Наталії Бернацької до Бориса Кауфмана, - пишуть ЗМІ
- 20:00
- На вихідних в Україні до +26°, короткочасні дощі та грози
- 19:04
- Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архимандрита Пафнутія - його посада не є критично важливою для Держави
- 19:03
- Шнековый насос: эффективное решение для вязких и абразивных сред
- 18:28
- Заволодіння аеропортом "Одеса": обвинувачені відшкодують мільярд гривень та уникнуть тюрми
- 17:03
- Екскерівник філії «Лісів України» отримав підозру у незаконному збагаченні на 44 млн грн
- 16:20
- В Україну повернули 1200 тіл загиблих воїнів