На Херсонщині цієї весни загинули понад 2000 птахів, відновлення їхньої чисельності потребує щонайменше 15 років

|
Версия для печатиВерсия для печати

Протягом кількох місяців у Херсонській області загинули понад дві тисячі птахів. Третина з них - червонокнижні сірі журавлі та Огарі. Природі завдано збитків більш ніж на 7 млн ​​грн. Щоб відновити чисельність птахів, потрібно щонайменше 15 років.

Про це інформують "Факти".

"У нас було 16 гнізд Канюка степового. Якщо чотири залишилося, це добре. За межами заповідника, на жаль, не підраховано", – каже директор біосферного заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко.

До місць гніздування пернаті не долетіли кількасот кілометрів, зупинившись відпочити на Херсонщині.

Згідно з висновком Київського інституту токсикології, птахи померли від хімікатів для боротьби з гризунами – вони підбирають на полях оброблене отрутою зерно й гинуть.

Засоби проти гризунів є двох видів. Біологічні діють тільки на польових мишей, заражаючи їх смертельними хворобами, однак такі препарати коштують дорого.

Тож фермери обирають хімічну отруту, яка є небезпечною для всього живого. 300 мг здатні вбити людину, тому треба суворо дотримуватися технології внесення пестициду.

Після перших випадків масової загибелі птахів обласна влада не заборонила, а лише рекомендувала фермерам не використовувати небезпечну отруту.

Держпродспоживслужба в Херсонській області перевірила кілька десятків агрофірм, але суттєвих порушень не виявила, повідомляє в.о. начальника Наталія Клим.

Тим часом керівництво заповідника за 20 км від Асканії-Нової зняло на відео фермера, який розкидав отруту на полі, не дотримуючись технології.

До цього місця екологів вивів сірий журавель, що загинув минулого тижня. Птах мав GSM-трекер, який і допоміг відстежити, де він харчувався, ночував і пив воду.

Дані трекеру правоохоронці додадуть до кримінального провадження, відкритого за статтею "Забруднення або псування земель".

Екологи вимагають від парламенту й міністерства захисту довкілля посилити відповідальність за використання отрути та заборонити небезпечний пестицид, поки не пізно.

Весняний проліт птахів над Херсонщиною триватиме до кінця квітня. Тож орнітологи не виключають нових невинних жертв боротьби фермерів із гризунами.

Нагадаємо, 31 березня на території біосферного заповідника знайшли мертвими 61 червонокнижного сірого журавля.

Перші повідомлення про масову загибель птахів в Асканії-Новій почали надходити з початку року. У січні протягом тижня там загинуло 185 рідкісних птахів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]