НАБУ розслідує скупку корпорацією ICU облігацій ДТЕК


Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують скупку компаніями групи ICU (Investment Capital Ukraine) єврооблігацій холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в рамках розслідування кримінального виробництва щодо введення формули "Роттердам+".
Про це повідомляє Liga.net.
Повідомляється, що згідно ухвали Солом’янського райсуду від 1 березня, детективам НАБУ отримають доступ до документів про покупку групою ICU єврооблігацій холдингу ДТЕК. Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненому в єдиному реєстрі судових рішень.
В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що компанії ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd, що входять до групи ICU, з вересня 2015 року по травень 2016 р придбали єврооблігації DTEK Finance plc на Ірландській фондовій біржі. Купівля збіглася з розробкою Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії (т.зв. формула Роттердам+).
НАБУ підкреслює, що Дмитро Вовк, який очолює Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), яка і ввела формулу "Роттердам +", раніше працював в групі ICU.
Після введення формули навесні 2016 року вартість єврооблігацій DTEK Finance plc зросла на 60% від вартості їх придбання.
"Вищевказані факти можуть свідчити про те, що саме завдяки прийняттю головою та членами НКРЕКУ постанови №289, вартість придбаних ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd єврооблігацій DTEK Finance plc значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКУ, отримати надприбутки за результатами проведених операцій з купівлі-продажу цінних паперів", - йдеться в судовій ухвалі.
Відзначається, що у слідства є достатні підстави вважати, що глава і члени НКРЕКУ, при прийнятті формули Роттердам + діяли не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але і в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015 - 2016 рр. через компанії групи ICU, здійснювали придбання єврооблігацій DTEK Finance plc.
Нагадаємо, НАБУ у лютому 2018 року порушило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу "ДТЕК".
Група ICU створена у 2006 році, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Трійка Діалог Україна".
Співвласником і головою ради директорів групи була екс-голова НБУ Валерія Гонтарева. Після призначення на посаду Гонтарева продала свою частку в ICU, а партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.
Після революції компанія ICU стала відомою не тільки в бізнес-середовищі. Її представники опинилися на ключових посадах у владі: Дмитро Вовк очолив НКРЕКП, Володимир Демчишин дістав крісло міністра енергетики, а Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку.
7 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування, згідно з яким екс-президенту Януковичу вивести 1,5 мільярда доларів з України допомогла компанія ICU.
Як повідомлялося, наступний президент, Петро Порошенко після вступу на посаду глави держави найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" 14 січня 2016 року президент заявив про підписання угоди, за якою передав свою частку в корпорації "Рошен" у незалежний "сліпий" траст.
Макара Пасенюка характеризують як "фінансиста Порошенка". Депутати з БПП називають його одним з найбільш обізнаних у справах бізнесу президента.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні вдень місцями невеликий дощ, +17...+27 (МАПА)
- 19:45
- Російський сенатор Клішас стверджує, що програма імпортозаміщення в рф "провалена повністю"
- 18:37
- Британія передасть ЗСУ протикорабельні ракети, артилерію та дрони
- 17:28
- 6,2 млн українців виїхало за кордон через війну
- 17:20
- Європарламент вимагає розпочати процедуру вступу Албанії і Північної Македонії до ЄС
- 16:40
- Європарламент проголосував за створення міжнародного трибуналу щодо злочинів рф в Україні
- 16:26
- Через вісім років після втечі (!) суд дозволив арештувати Януковича у справі про незаконне переправлення через держкордон
- 16:11
- Стагфляція загрожує світовій економіці – Bloomberg
- 15:57
- Європарламент поставив Шредеру та Кнайсль ультиматум: або звільнення з "Роснефти", або персональні санкції
- 15:43
- Єврокомісія затвердила стратегічний план «Відновлення України»
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .