НАБУ виявило сліди української корупції у 80 країнах світу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 «За майже 6 років нашої роботи ми зафіксували слід української корупції в близько 80 державах світу. Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, — а це посадовці вищої ланки — вивели вкрадені в Україні кошти і в подальшому їх легалізували. Назвати напевно суму, яку вивели з України через корупційні схеми, досить складно. Можна припустити, що йдеться про мільярди», — наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час ІІІ Міжнародного кримінально-правового форуму.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби  НАБУ.

У процесі збору доказів причетності українських топпосадовців до корупційних схем НАБУ взаємодіє з компетентними органами інших держав. Один із успішних прикладів цієї співпраці — унікальна спецоперація НАБУ, САП із Центральним антикорупційним бюро Польщі з викриття злочинної організації на чолі з колишнім в.о. голови «Укравтодору».

«Коли ми взаємодіємо з іншими країнами, ми бачимо політичну волю, готовність боротися з корупцією на вищому рівні. Так, у нашому спільному з Польщею розслідуванні за цілий рік не було жодного витоку інформації. Реалії в Україні інші: підписана підозра ще на столі у прокурора, а підозрюваний вже покидає країну. НАБУ опинилося в ситуації, коли проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система», — зазначив Артем Ситник.

Присутні на форумі адвокати відзначили високий професійний рівень детективів Національного бюро, зазначивши, що він є вищим порівняно з іншими органами досудового розслідування, в тому числі в частині етичного ставлення до адвокатів.

Принагідно, Директор Національного бюро закликав адвокатську спільноту підтримати новітній проєкт електронної системи досудового розслідування — eCase Management System, розроблений за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI). Для повного переходу антикорупційної тріади НАБУ, САП та ВАКС на електронне ведення кримінальних проваджень необхідні законодавчі підстави. Законопроєкт, зі змінами до КПК України, що дозволять використовувати систему, президент вже вніс до парламенту.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]