Наче по вказівкам ФСБ: НАБУ і ГПУ розповіли про втручання Окружного суду в роботу влади

|
Версия для печатиВерсия для печати

Правоохоронці підготували підозри керівництву та 4 суддям Окружного адміністративного суду Києва через можливе втручання у діяльність Кваліфікаційної комісії суддів.

Про це було повідомлено на спільному брифінгу НАБУ та ГПУ, який відбувся у приміщенні Укрінформу.

"Ці проекти повідомлень про підозру на сьогоднішній день направляють керівництву Генеральної прокуратури для прийняття відповідного рішення, так як це спецсуб'єкти (судді – УП) і повноваження (підписувати підозри – УП) має заступник генерального прокурора і генеральний прокурор" - заявив на прес-конференції керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

"Сподіваюсь, що ці підозри будуть підписані, бо на нашу думку, зібрано достатньо доказів" - заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Національне антикорупційне бюро та управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідують справу про втручання керівництва суду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправосудних рішень.

За версією слідства, голова Окружного адмінсуду готів Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаіцного оцінювання і для цього "почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС".

Для цього Вовк нібито організував подання позовів до свого суду. Предметом позовів було визнання відсутності у членів комісії повноважень.

 
Схема ймовірного впливу, яку розслідують НАБУ та ГПУ
Також Вовк нібито планував перезавантаження комісії, виключення непідконтрольних та введеня лояльних членів.

До плану Вовка були залучені окремі судді ОАСК та Державне бюро розслідувань, яке нібито мало тиснути на ВККС.

Дані про втручання керівництва ОАСК у роботу суду та інших органів влади були встановлені під час розслідування справи про незаконні рішення суду у часи Майдану.

 
Скріншот з відеоряду НАБУ
Правоохоронці вважають, що крім Вищої кваліфкомісії суддів, вплив також здійснювався стосовно Конституційного суду, міністерств, інших судів.
 
Скріншот з відеоряду НАБУ
Слідство стверджує, що це становить загрозу національній безпеці, тому що "поза судовим процесом, в ручному режимі приймають рішенням".

Під час брифінгу правоохоронці також продемонстрували записи розмов нібито Павла Вовка із суддями, адвокатами та іншими фігурантами схеми.

У п'ятницю, 26 липня, слідство провело обшуки в ОАСК та в Одесі.

Нагадаємо: вранці 26 липня стало відомо, що НАБУ та ГПУ обшукують Окружний адміністративний суд Києва. Джерела УП повідомляли, що справа стосується втручання керівництва та суддів ОАСК у розгляд справ та роботу інших органів влади.

10 травня у ВККС заявили, що 34 судді Окружного адмінсуду Києва, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які визнали незаконною націоналізацію Приватбанку, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання, бо нібито захворіли.

15 травня Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Сергію Козьякову виконувати обов’язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Окружний адмінсуд Києва відомий також скандальними рішеннями про відсторонення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, протиправність дії директора НАБУ Артема Ситника і нардепа Сергій Лещенка щодо розголошення інформації про Пола Манафорта, скасування рішення про націоналізацію "Приватбанку".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]