Нафтогаз має намір стягнути з Газпрому активи на $3 млрд до кінця 2020 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державний Нафтогаз планує стягнути з російського Газпрому 3 мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу до кінця 2020 року.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв’ю «Економічній правді».

«Мій прогноз, що до кінця 2020 року ми стягнемо всю суму — близько 3 мільярдів доларів. Ми почнемо в середині 2020 року і закінчимо стягнення до кінця 2020 року», — повідомив Вітренко.

За його словами, наразі Нафтогаз арештував активи Газпрому у Великій Британії та Нідерландах. У Люксембурзі та Швейцарії суди також стали на сторону Нафтогазу, однак у цих країнах Газпром не має ніяких активів, які можна було б арештувати.

Загальна вартість всіх заморожених активів Газпрому на вимогу Нафтогазу складає понад 3 мільярди доларів (в той час, як наразі борг Газпрому складає дещо понад 2,8 мільярда доларів).

Також Вітренко заявив, що Нафтогаз очікує рішення Стокгольмського арбітражу у ще одному позові проти Газпрому на 14 мільярдів доларів до кінця 2021 року.

Напередодні повідомлялось, що суд Люксембургу виконав рішення Стокгольмського арбітражу на території князівства. Газпром це рішення оскаржив. Водночас з російської компанії ніяких активів стягнуто не було.

Нагадаємо, що у березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що розпочав процес стягнення активів з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Люксембурзі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

5 липня 2019 року повідомлялось, що Нафтогаз заморозив виплату дивідендів дочірньою компанією Газпрому на суму 145 мільйонів доларів.

Раніше суд заборонив Газпрому отримувати дивіденди з підприємств та цінних паперів, які заморозили іноземні суди на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що очікують розпочати продаж активів, які іноземні суди арештували у Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, у 2020 році.

Нагадаємо, що борг Газпрому перед Нафтогазом за рішеннями Стокгольмського арбітражу наразі перевищує 2,8 мільярда доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,8 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]