Народні депутати, не дивлячись за що голосують, ухвалили кілька поправок до закону про боротьбу з олігархами, які суперечать одна одній

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Народні депутати 23 вересня ухвалили кілька поправок до закону про боротьбу з олігархами, які суперечать одна одній. У них йдеться про те, хто саме визначатиме, чи є людина олігархом.

Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, розвідки та оборони після розгляду правок до проєкту закону ухвалив одразу кілька, які суперечать одна одній, зазначає hromadske.

Під час голосування у парламенті представник комітету запропонував депутатам ухвалити правку № 406, яка передбачає, що право визначати олігархів закріплюється за Радою національної безпеки й оборони.

Він назвав поправки, які автоматично будуть скасовані після голосування за вказану вище, але помилився й не назвав правку № 398. Вона передбачає, що олігархів до реєстру буде вносити Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням спеціальної комісії.

Відтак депутати ухвалили поправку №406 без скасування № 398. Через це вони обидві потрапили до законопроєкту, який зрештою ухвалили в цілому.

Правка щодо НАЗК — авторства Дмитра Разумкова та ще низки депутатів. Спікер Ради вже встиг усіх привітати з тим, що його ініціативу підтримали у парламенті.

Натомість голова робочої групи стосовно законопроєкту про олігархів Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна» пояснив, що профільний комітет відхилив поправку № 398 спікера парламенту, і внесли її випадково.

«Була допущена технічна помилка секретаріатом комітету. Комітет цю поправку відхилив. Але внаслідок людського фактора співробітники секретаріату внесли її як враховану. Саме через це вийшли суперечності», — пояснив він.

Згідно з регламентом, якщо у поданому на підпис тексті закону є неточності чи неузгодженості — спікер може внести на розгляд парламенту пропозиції щодо їхнього усунення. Але Гетманцев вважає, що Разумков як автор однієї з ухвалених поправок може бути не згоден з наміром її відхилити.

«Принциповою позицією комітету, партії влади, президента є те, що цим органом (який формує реєстр олігархів — ред.) має бути РНБО. Таке наше політичне рішення, ми його запропонували й підтримаємо. Якщо Разумков знайде голоси під свою поправку, ми будемо підтримувати… Так чи інакше, ця обставина не є перешкодою для того, щоб закон набув чинності», — додав депутат.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]