НАТО оновило стратегію оборони у космосі

|
Версия для печатиВерсия для печати

НАТО опублікувала нову версію документа «Всеосяжна політика НАТО в космосі», в якому зафіксовано намір поширити на космічний простір принципи колективної оборони організації, включаючи п'яту статтю.

Відповідно до цієї статті, напад на одного члена альянсу в Європі чи Північній Америці розглядається як напад на альянс загалом.

Космічна стратегія була узгоджена альянсом у 2019 році.

Рішення про спільне реагування на загрози в космосі, включаючи можливість залучення п'ятої статті, було ухвалено на саміті Північноатлантичного альянсу в Брюсселі у червні 2021 року.

"На саміті в Брюсселі в 2021 році союзники домовилися, що атаки в напрямку космосу, з космосу і в космічному просторі становлять очевидний виклик для безпеки альянсу", - йдеться в документі.

Автори документу наголошують, що наслідки атак у космосі «можуть загрожувати процвітанню, безпеці, стабільності держав та євроатлантичній зони», а також «можуть бути такими ж руйнівними» для сучасних суспільств, як наслідки застосування звичайного озброєння. У таких атак може бути задіяна п'ята стаття. Рішення щодо її застосування Північноатлантична рада прийматиме індивідуально залежно від конкретного випадку.

Також у документі відображено намір НАТО інтегрувати космос у систему колективної безпеки та оборони альянсу поряд з кіберпростором, морським, повітряним та сухопутним середовищем.

Автори стратегії відзначають, що космос - це глобальне середовище, де будь-який конфлікт може торкнутися всіх користувачів цього простору. «Навіть у тих випадках, коли НАТО не залучено до конфлікту, космічні системи союзників можуть бути порушені. Космос важливий для скоординованого стримування та оборони», - стверджується в документі.

У стратегії наголошується, що альянс у космосі буде служити форумом для військово-політичних консультацій та обміну інформацією про розробки у сфері стримування та оборони. Крім того, НАТО має намір активніше включати космос у навчання між союзниками. Водночас НАТО не прагне стати автономним гравцем у космосі, зазначають автори документа. Альянс планує координувати діяльність союзників, взаємодіяти з відповідними міжнародними організаціями, включаючи ООН та ЄС. Свою діяльність у космосі альянс має намір здійснювати у межах міжнародного права, зокрема і відповідно до Статуту ООН.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]