Нацрада звернеться до суду, щоб анулювати ліцензію Zik та «112 Україна»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернеться з позовом до суду щодо анулювання ліцензії каналу Zik та «112 Україна».

Такі рішення регулятор прийняв на своєму засіданні 12 лютого, повідомляє  «Детектор медіа».

Звернутись до суду Нацрада планує через те, що обидва канали під час проведення кількох перевірок не надали усіх потрібних документів (зокрема, копії сіткок мовлення). Таким чином  не було можливості звірити інформацію моніторингу з сіткою мовлення. Такі дії, регулятор розцінив як умисні і склав відповідні акти. На основі яких і будуть сформовані звернення до суду.

Перевірки стосувались у тому числі трансляції зустрічі голови політради політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата України Віктора Медведчука з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві.

Також Нацрада оголосила кілька попередженнь за розпалювання ворожнечі в ефірі, за трансляцію згаданої зустрічі, а також через марафон «Тхне Соросом»  та анонс марафону «Реванш соросятні». За останній  регулятор оштрафував канал Zik. Сума штафу становить 341 тисяч 667 гривень. Окрім цього  штраф через наявність у висловлюваннях гостей програм закликів до розпалення агнесивної війни та ворожнечі у розмірі 114 тисяч гривень та кілька попередження отримав і канал «112 Україна». Зокрема, одне з попереджень «112 Україна» регулятор виніс через те, що у низки програм каналу не було зазначено авторів, назв та адрес виробників програми, також зафіксовано зменшення національного продукту та програм власного виробництва в ефірі.  Інші через  трансляцію зустрічі Путіна з Медведчуком та ознаки порушень законодавства у висловах гостей програм.

На засідання представники каналу Zik та  «112 Україна» не прийшли, оскільки, за словами членів Нацради, вважали що регулятор їх повідомив не належним чином і просили перенести розгляд питань після завершення карантину.

«Медведчуківські канали не вперше маніпулюють ковідом, щоб  не прийти на засідання Нацради», - сказала голова регулятора Ольга Герасим’юк.

Тому регулятор розглядав питання щодо результатів перевірки без участі представника.

Також під час засідання Нацрада призначила ще одну перевірку каналу «112 Україна». На цей раз через програму «Голос народу», участь у якій брав народний депутат України ІІ-VII скликань Петро Симоненко. Його висловлювання, на думку регулятора, мають ознаки порушень законодавства. Зокрема,  заклики до розпалювання ворожнечі, поширення необєктивної інформації, заклики  до порушення територіальної цілісності України. Зокрема, Петро Симоненко казав під час ефіру: « Надо войну гражданскую прекратить, и вопрос о мире в Украине стоит ребром. От этого зависит очень многое»; «А вообще Украина потеряла Донбасс, как только она начала использовать армию. Антиконституционное было решение против мирного населения, против народа Украины, живущего на Донбассе»; «Исполнители – это украинские националисты и неофашисты, и они развязали эту войну. Это плацдарм огненный для противоречий между Украиной и Россией» тощо.

Результати перевірки каналу NewsOne Нацрада 12 лютого не розглядала.

Нагадаємо, 6-8 жовтня NewsOne, «112 Україна» та ZIK транслювали програми та сюжети про зустріч народного депутата, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві. Темами зустрічі були налагодження відносин Росії з Україною, постачання російської вакцини від СОVID-19 «Супутник V» в Україну та святкування 75-річчя перемоги у німецько-радянській війні. 

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]