Необхідно заборонити видачу громадян РФ, які воювали на Донбасі на стороні України, — Чубаров

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров виступив з ідеєю заборонити видачу громадян РФ, які воювали на Донбасі на стороні України.

Про це Рефат Чубаров заявив на прес-конференції 17 вересня з нагоди видачі РФ Тимура Тумгоєва, передає QHA.

- Як нам позбутися від таких випадків в майбутньому? Всі сторони, які до цього залучені - правоохоронці і законодавець - повинні переглянути нашу законодавчу базу, що зобов'язує видавати деякі категорії громадян, які перебувають в міжнародному розшуку. Цю базу потрібно переглянути, виходячи з чітко визначеної мети: під час російської агресії проти України ми не можемо і не повинні видавати жодної людини, не дивлячись на обставини, за якими вона розшукується російською стороною. Ми не можемо перевірити обставини, які Росія подає, щоб отримати свого громадянина, - заявив Чубаров.

Раніше керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров заявив, що екстрадиція Тумгоєва сталася з порушенням українського законодавства.

Нагадаємо, Тимура Тумгоева екстрадували в РФ 12 вересня. Рішення про екстрадицію підписав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Раніше Тимур Тумгоєв звернувся до міграційної служби України та попросив про притулок. Його затримали в аеропорту Харкова в 2016 році, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 році Тумгоева відпустили, оскільки закінчився термін екстрадиційного арешту, після чого він деякий час воював на сході України в складі батальйону ім. Шейха Мансура. ФСБ РФ заявляє, що Тумгоєва підозрюють в участі в одному з радикальних угруповань в Сирії.

Генеральний прокурор України Юрій Луценка 17 вересня заявив, що Генпрокуратура не має ніяких доказів участі Тимура Тумгоєва в АТО. Луценко зазначив, що коли рік тому Тумгоев був звільнений з-під варти до закінчення процесу екстрадиції, "він, згідно з технічними даними українських спецслужб, знаходився за 30 км вглиб від Маріуполя, вглиб української мирної території, менше тижня".


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]