Підозрювану у справі вбивства Шеремета відправили під домашній арешт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Підозрювану  у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.

Пряма мова судді Печерського районного суду Києва 12 грудня Сергія Вовка: "Клопотання слідчого задовольнити. Застосувати відносно Дугарь запобіжний захід у вигляді цілодобового домашного арешту із забороною залишати місце проживання за адресою: місто Новомосковськ (Дніпропетровської області...) строком до 08.02.2020".

Дугарь зобов’язана прибувати до прокурора та суду за першою вимогою, утриматись від спілкування з підозрюваними та свідками, здати на зберігання у органи державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів.

Прокуратура клопотала про запобіжний захід для Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту.

За версією слідства, організатором злочину був АТОвець Андрій Антоненко. Він утворив організовану групу у складі Юлії Кузьменко, Дугарь та "невстановлених слідством осіб".

Мотивом злочину прокурор назвав "ультранаціоналастичні погляди" Антоненка, який "хотів привернути увагу до певних політичних переконань".

Обвинувачення клопотало про закритий режим засідання, посилаючись на статтю 27 КПК ( гласність і відкритість судового провадження та повне фіксування технічними засобами судового засідання і процесуальних дій). Після невеличкої паузи суддя у задоволенні клопотання відмовив.

Захищали у суді Дугарь адвокати Віталій Коломієць і Микола Ореховський. Адвокати були проти закритого засідання.

Слідство вважає, що Дугарь нібито фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства. Поліція називає її "розвідницею".

Адвокати дівчини наполягали на тому, що з 16 червня до 13 липня 2019 року Дугарь не було в Україні, про що свідчать відмітки у її закордонному паспорті та авіаквитки. За словами адвоката, слідчі для фотоекспертизи використовували фото нібито Дугарь, яке зробили 11 липня 2019 року, але в цей час її не могли зафіксувати в Україні.

Також, адвокати заявили, що з 03.06.16 по 26.09.16 року перебувала на території військової частини військового госпіталю.

Дугарь затримали 12 грудня у Львові і привезли у Київ. Зі слів її адвоката, дівчина ночувала у автівці зі трьома слідчими. Сама Дугарь від коментарів утрималася.

Нардепи "Євросолідарності" Яна Зінкечич, Микола Величкович, Михайло Бондар та екснардепка Оксана Корчинська заявили про готовність взяти Дугарь на поруки.

На записах телефонних розмов, яке представило слідство 12 грудня, Дугарь розповідала знайомим про обшуки, які, на радість для дівчини, пройшли не за її місцем проживання, а за місцем прописки.

Дугарь – 26-річна учасниця АТО з Дніпропетровської області. Вона навчалась на медичному факультеті у Полтаві. У 2015 році потрапила на службу через військкомат у Старому Самборі.

На фронті була медсестрою парашутно-десантного батальйону.

За участь у бойових діях Дугарь отримала декілька нагород, серед яких "За мужність" ІІІ ступеня та медаль "За оборону Авдіївки".

Нагадаємо, що 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.

У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки. Антоненку, Кузьменко і Дугарь обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.

Нардепка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції. 

Інші підозрювані у справі Владислав та Інна Грищенки наразі знаходяться під арештом за підозрою у "замаху на вбивство" Івано-Фраківського кримінального авторитета.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]