Перекваліфікація справи дала офіцеру поліції уникнути тюрми за хабарництво

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього співробітника Ужгородського районного управління поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  із посиланням на вирок від 19 липня.

У жовтні минулого року громадянка звернулась до поліції із заявою, що чоловік її побив. З’явилося кримінальне провадження.

Оперуповноважений вирішив скористатися ситуацією, щоб отримати від чоловіка хабар за призначення м’якого покарання за вироком суду. Він попросив 1000 гривень і дав номер картки, але чоловік гроші не заплатив. У подальшому оперуповноважений нібито підключив до вимагання свого колегу – дільничного офіцера.

 

16 листопада 2020-го громадянка знову поскаржилась на свого чоловіка, що він їй погрожує, ображає її честь та гідність. Дільничний офіцер поліції того ж дня склав довідку, що інформація про погрози не підтвердилась і прийнято рішення припинити перевірку. А наступного дня подзвонив чоловіку, на якого скаржилась дружина, і сказав, що в того можуть виникнути проблеми з законом. У переписці в Viber він попрохав 400 доларів за те, що за заявою не розпочнуть кримінальне провадження.

Протягом листопада 2020 – січня 2021 року дільничний неодноразово телефоном і через Viber повторював своє прохання про передачу йому неправомірної вигоди.

21 січня 2021 року близько дільничний зустрівся з чоловіком біля супермаркету «Сільверленд» і висунув вимогу передачі 200 доларів за те, що раніше він не скерував заяву його вже колишньої дружини до органу досудового розслідування, а розглянув у порядку закону «Про звернення громадян».

Наступного дня на автозаправці правоохоронець отримав 200 доларів, але продовжив вимагання. 1 лютого біля магазину «Кефір» він одержав ще 100 доларів.Паралельно дільничний став вимагати в цього ж чоловіка 300 доларів за те, що вмовить його ексдружину не писати заяву в поліцію про несплату ним аліментів. Для кращого ефекту поліцейський пояснив, що це загрожує позбавленням батьківських прав, примусовим стягненням майна, забороною на виїзд за кордон та кримінальною відповідальністю. Але за гроші правоохоронець обіцяв вмовити жінку не подавати заяву.

Як виявилося, жінка і не планувала писати таку заяву. Однак поліцейський переконав її сказати колишньому чоловікові, що заяву вона подаватиме.

Тому 1 лютого дільничний отримав ще 300 доларів за вирішення питання з аліментами. Крім того, узяв 1500 гривень для свого колеги – оперуповноваженого за пом’якшення можливого покарання за побиття жінки.

Правоохоронець був затриманий на місці. Він та його напарник були звільнені з поліції і постали перед судом.

Справи розділили.

 

Ексдільничний уклав угоду про визнання винуватості і йому пом’якшили кваліфікацію – звинуватили в одержанні неправомірної вигоди, замаху на шахрайство і пособництві у замаху на шахрайство (ч. 1 ст. 368, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 190 КК України).

На етапі слідства він підозрювався за ч.3 ст.368 – одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднане із вимагання. За такий злочин загрожує від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна.

Але за угодою з прокурором два епізоди замінили на шахрайство, одержання хабара за змовою групою осіб – на пособництво у шахрайстві. Із одержання неправомірної вигоди прибрали ознаку вимагання.

Така перекваліфікація дозволила колишньому поліцейському уникнути тюрми.

За епізодами з шахрайством суд призначив 2 роки обмеження волі, звільнивши засудженого з випробувальним строком 1 рік.

За одержання неправомірної вигоди підсудного оштрафували на 34 тисячі гривень, на 1 рік заборонили роботу в правоохоронних органах і стягнули 5663 гривень витрат на технічну експертизу документів.

Колишньому оперуповноваженому інкримінували лише замах на шахрайство. Вироку щодо нього поки немає.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]