Перша в світі квантова мережа створена вченими

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вчені з Делфтського технологічного університету об'єднали три квантових пристрої в мережу.

Як повідомляє «Новое время», це крок назустріч квантовому інтернету, розвиток якого забезпечить ще більшу безпеку Мережі і відкриє більше нових можливостей для дослідників.

Створена вченими мережа не може вирішувати практичні завдання, але є бета-версією квантового інтернету. Дослідники вважають, що в подальшому це дозволить створювати мережі, які неможливо зламати, і досягти нового рівня координації роботи атомних годинників і телескопів.

Квантові комп'ютери відрізняються від звичайних швидкістю обчислень. Звичайний комп'ютер може впоратися з тими ж завданнями, що й квантовий, але на це буде потрібно більше часу. Вся справа в особливостях зберігання інформації і можливості її використання.

У звичайних комп'ютерах використовуються біти і байти, які можуть приймати тільки два значення - 0 і 1. Кубіти, які лежать в основі квантових систем, можна запрограмувати як суперпозицію 0 і 1 - тобто одночасно приймати обидва цих значення. Це дозволяє квантовим комп'ютерам набагато швидше виконувати певні обчислення, адже, замість того щоб вирішувати кілька варіантів завдання по одному, квантовий комп'ютер може обробляти їх всі одночасно.

У квантову мережу пристрої об'єднують для координації - таким чином кубіти одного комп'ютера можуть зв'язуватися з кубитами іншого. Потенційно це може стати новим видом шифрування, яке неможливо буде зламати, адже у потенційних хакерів не буде доступу до цієї закритої мережі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]