Письменниця Петрушевська відмовилася від Держпремії РФ через ліквідацію «Меморіалу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська письменниця та драматург Людмила Петрушевська відмовилася від звання лауреата Державної премії Росії, яку отримала в 2002 році, на знак протесту проти спроб Генпрокуратури РФ ліквідувати правозахисний центр «Меморіал».

Про це йдеться у заяві письменниці на її сторінці у Фейсбуці.

«У мене зараз відбирають Меморіал, пам'ять про засуджених і розстріляних, про кинутих під вантажівку і померлих голодною смертю, про заморожених у вантажівках по дорозі від табору до табору, про закатованих тортурами на Луб'янці та на Колимі, про забитих нещодавно на вулицях, у вагонзаках та в мілі-поліції. Про тих, хто знаходиться в ув'язненні за сфабрикованими, фальшивими справами. Про тисячі таких ув'язнених, небезпечних для влади», — пояснила письменниця своє рішення.

На запитання РБК чи буде вона якось оформляти відмову від Державної премії Петрушевська сказала: «Я перша і єдина. Досвіду ніякого немає, перша відмова від Державної премії за всю історію. Я просто сказала і все, вішати значок на паркан я не буду».

У Фейсбуці письменниця також дає таке пояснення: «Хай на мене знову заводять справу про образу президента. Я відмовляюся від звання лауреата Державної премії. Тому що мені вручав значок, коробку та букет президент Путін».

На думку Петрушевської, президент РФ взагалі не знав, за що їй присвоєно звання лауреата Держпремії, оскільки він, ймовірно, не читав її п'єсу, присвячену тим, хто не повернувся з таборів.

Державну премію Росії в галузі літератури та мистецтва Петрушевська отримала у 2002 році.

Як повідомляв Укрінформ, 11 листопада Генпрокуратура РФ подала позов до Верховного суду про ліквідацію «Міжнародного меморіалу» за «систематичні порушення законодавства про іноземних агентів». Одночасно московська прокуратура надіслала до суду позов про ліквідацію правозахисного центру «Меморіал».

Організація «Міжнародний меморіал» та шість її підрозділів внесені в реєстр «іноземних агентів», який складає Мін'юст РФ. "Меморіал" не раз штрафували за відсутність маркування "іноагента".

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство "Меморіал" ("Міжнародний меморіал") – одна з найстаріших некомерційних організацій, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР і сучасній Росії.

Вона була заснована в 1992 році в Москві. Одним з організаторів та першим почесним головою товариства "Меморіал" був академік Андрій Сахаров.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]