Плекання в Україні нової національної еліти - першочергове завдання

|
Версия для печатиВерсия для печати

Завданням на довшу перспективу є плекання в Україні нової національної еліти. Нинішня політична ситуація свідчить про те, що старі еліти пізньо- та пострадянської формації вже вичерпали свій ресурс, але події останніх місяців переконливо свідчать, що занепад старих еліт не тільки робить Україну вразливою перед зовнішніми загрозами, а й відкриває дорогу для внутрішніх деструктивних сил.

Про це пише автор Тижня Максим Віхров.

 

«Завданням на довшу перспективу є плекання в Україні нової національної еліти. Нинішня політична ситуація свідчить про те, що старі еліти пізньо- та пострадянської формації вже вичерпали свій ресурс. Сучасна Україна з усіма її досягненнями і втраченими можливостями, достоїнствами і патологіями несе на собі відбиток їхньої творчості, а вони, своєю чергою, є продуктом українського народу. Але останніми роками під впливом історичних обставин розвиток нашого суспільства, принаймні його активної меншості, значно пришвидшився. І навіть національно орієнтована частина теперішніх еліт уже не здатна задовольнити запит на зміни. Еліти і громадяни, навіть коли дотримуються спільного курсу, рухаються на різних швидкостях, а тому розрив між ними заповнюється невдоволенням останніх», – ідеться в матеріалі.

 

Віхров зауважує, що, як переконливо свідчать події останніх місяців, занепад старих еліт не тільки робить Україну вразливою перед зовнішніми загрозами, а й відкриває дорогу для внутрішніх деструктивних сил. Тому плекання нової національної еліти є для нас питанням збереження державності.

 

«Впродовж останніх років ми впоралися з низкою важливих завдань, але з історичного погляду все це невивчені уроки позавчорашнього дня. Завдання, які постають перед Україною вже сьогодні, для теперішньої еліти непосильні. Тому для просування обраним шляхом нам необхідна нова, здатна приймати актуальні виклики. На жаль, готових рецептів творення національної еліти годі шукати в методичках із громадського активізму. Але досягати своїх історичних цілей без неї нація не може. Тож якщо ми не впораємося із цим завданням, Україна в найкращому разі стане іграшкою в руках антидержавних сил, а в найгіршому втратить свій суверенітет».


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:05
Марина Данилюк-Ярмолаєв: Російська мова та русифікація
17:16
Ірину Фаріон поховали у Львові на Личаківському цвинтарі
16:08
Марія Очеретяна: Дороге задоволення - українські паспорти тепер видаватимуть по-новому
16:04
В окупованому Криму зруйнували останню українську церкву - в цей час Верховна Рада захищає московську церкву в Україні від українців
15:02
Банки вже видають безвідсоткові кредити на сонячні станції та вітряки для громадян, – Мінекономіки
14:39
Похорон Ірини Фаріон у Львові: мовознавицю в останню путь проводжають люди зі всієї України. "Українська" влада похорон ігнорує (ТРАНСЛЯЦІЯ)
12:36
Відомий ресторатор Владіміров виїжджав на відпочинок як волонтер, а фірма матері його друга виграє тендери в Києві
10:01
Юрій Бутусов: Чому генерали ухиляються від відповідальності
09:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 22 липня
08:00
Росіяни просунулися біля чотирьох сіл у бік Торецька

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]